Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ETF’si Hakkındaki Tahmini Doğru Çıkan Uzman Konuştu: ETF Onaylanma Şansı Oldukça Düşük!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ETF’si Hakkındaki Tahmini Doğru Çıkan Uzman Konuştu: ETF Onaylanma Şansı Oldukça Düşük!
Bitcoin ETF’si Hakkındaki Tahmini Doğru Çıkan Uzman Konuştu: ETF Onaylanma Şansı Oldukça Düşük!

2/2


2/2


Bitcoin ETF‘si şüphesiz kripto para piyasasından bir çok kişinin şu an en çok beklediği olaylardan birisi ve üst üste gelen ret ve erteleme kararları, insanları iyice umutsuzluğa götürmeye başladı. VanEck ve SolidX‘in yaptığı başvuru esnasında ilk zamanlarda bile bunun son karar tarihi olan Şubat’a erteleneceğini tahmin etmiş olan bir uzman ise, Bitcoin ETF onayının oldukça düşük olduğu kanısında.


İlgili haber:
SEC Tahmin Edildiği Gibi Bitcoin ETF’sini Erteledi – Yeni Tarih 27 Şubat

Bence ETF’nin Başı Belada
Jake Chervinsky, çok beklenen Bitcoin ETF’si hakkında yaptığı yeni tahminde, bunun onaylanması için çok düşük bir şansa sahip olunduğunun altını çizdi. Chervinsky attığı bir dizi tweet ile, Bitcoin ETF’sinin artık çok büyük bir risk altında olduğunu ve bunun onaylanma şansının %10 civarında dolaştığını vurguladı. Jake’e göre olası bir ret için en güçlü sebep, piyasa manipülasyonu.

Chervinsky’e göre geçtiğimiz Temmuz ayında Winklevoss ikizlerinin yaptığı ETF başvurusunun reddedilme sebebi de temel olarak piyasa manipülasyonuna karşı güçlü önlemlerin alınmamış olması. Bunun yanı sıra yasal uzmana göre bir başka önemli sıkıntı, SEC’in bütün kripto para borsalarını denetleme yetkisinin olmaması:

”SEC’in asıl problemi, bunun kripto para borsaları üzerinde yargılama gücü olmaması ve bu yüzden onları manipülasyonu (spoofing ve wash trading gibi)  tespit etmek ve kovuşturmak için gerekli bilgiyi vermeye zorlayamaz. Bunun yanı sıra SEC, borsaların kendilerinin de manipülasyon yapıp yapmadığını anlayamaz.”

”Eğer son karar tarihi bugün olsaydı, ben ETF’ye %10 onay şansı verirdim.”

Yine de Şubat ayına nispeten uzun bir süre var ve kararı hep beraber bekleyip göreceğiz.

Bitcoin ETF’si Hakkındaki Tahmini Doğru Çıkan Uzman Konuştu: ETF Onaylanma Şansı Oldukça Düşük! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ETF’si Hakkındaki Tahmini Doğru Çıkan Uzman Konuştu: ETF Onaylanma Şansı Oldukça Düşük! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Türkiye’nin Blockchain ve Kripto Para Öncüleri 24 Ocak’ta Boğaziçi Üniversitesi’nde Buluşuyor Bu Trader’ların Tahminlerine Göre Bitcoin Rallisi Kapıda! Yatırım Devi Fidelity, ”Yıl Sonuna Kadar” Kripto Ürünlerini Piyasaya Sürecek Buterin’den Sharding Floodu: Yeni Sistem Bin Kat Daha Efektif Olacak Sektörün büyük isimleri, Libra için ne dedi? “Kemerlerinizi bağlayın” Facebook’un Kripto Para Startup’larını Satın Alması Henüz Bitmedi – Sosyal Medya Devinin Hedefinde Kimler Var?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır