Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Düşüş Yaşıyor; Goldman Sachs Kripto Masasını Erteliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Düşüş Yaşıyor; Goldman Sachs Kripto Masasını Erteliyor
Bitcoin Düşüş Yaşıyor; Goldman Sachs Kripto Masasını Erteliyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar Çarşamba günü kırmızı bölgede yer aldı. Finans devi Goldman Sachs’ın (NYSE:GS) Bitcoin işlem masası planından çekildiğine dair raporlar bulunuyor.

Finans kurumu bunun yerine, büyük fon müşterileri adına dijital para muhafaza etmek gibi diğer projelere odaklanacak ancak Business Insider raporuna göre, işlem masasını ileriki zamanlarda inceleyebilirler.

Goldman Sachs halihazırda Bitcoin vadeli işlemlerine ve farklı sözleşmelere katılırken, yatırımcıların gerçekten sahip olmaksızın Bitcoin fiyatları için bahis yapmasına izin veriyor.

Alternatif dövizlerin popülaritesi arttıkça, Wall Street’teki pek çok şirket gelişmekte olan bu alana girmenin yollarını arıyor. Ancak Bitcoin’in Aralık ayında 20.000 dolar civarında zirve yaptığı zamandan bu yana %70 azalmasıyla beraber, ilgi de dağılıyor.

Bitcoin (BitfinexUSD) %5,05 düşüşle 7.019,30 dolara geriledi.

Kripto paralar genel olarak yükselirken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi, Pazartesi günü 235 milyar dolara kıyasla, bu haberi yazarken, 239 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %11,46 düşüşle 259,67 dolara geriledi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan XRP, %11,16 değer kaybederek 0,30437 dolar olurken, Litecoin %9,66 azalarak 62,383 dolar oldu.

Diğer gelişmelerde, İran hükümeti bir sanayi olarak dijital para madenciliğini tanıdı. İran Merkez Bankası’nın önümüzdeki 18 gün içinde kripto paralar için politik bir çerçeve taslağı oluşturması bekleniyor. Son politika henüz deklare edilmezken, alternatif paraların ABD yaptırımları arifesinde Tahran ve ticari partnerleri arasındaki pürüzleri çözmeye yardımcı olması bekleniyor.

Beyaz Saray İran’ın petrol üretimini hedefleyen yaptırımlar uyguladı ve bunlar Kasım ayında yürürlüğe girecek. İran OPEC’in en büyük üçüncü petrol üreticisi.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Düşüş Yaşıyor; Goldman Sachs Kripto Masasını Erteliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kolombiya’daki Üniversite Blockchain Örgütüne Katıldı ABD’deki Yetkililer Bitfinex’ten Çalınan Paraları İade Ettiler Ünlü Analist 2020’de Takip Edeceği 10 Kripto Parayı Açıkladı Hull City’nin Kripto Para ile Alınması Planları Suya Düştü Ticaret Savaşları Sürecinde Kripto Para Kullanmak Tether Bir Haftada 250 Milyon Dolarlık USDT Üretti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır