Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Dört Günün Düşüğünde; Kripto Borsası Hacklendi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Dört Günün Düşüğünde; Kripto Borsası Hacklendi
Bitcoin Dört Günün Düşüğünde; Kripto Borsası Hacklendi

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin, kripto paralar gerilerken ve yapay para platformunda başka bir güvenlik ihlali ile Salı günü dört günün düşük seviyelerine geriledi.

Bitcoin Bitfinex borsasında %5,56 düşüşle 6.371,60 dolardan işlem gördü. Bitcoin son zamanlarda zemin kazanma konusunda sıkıntı yaşarken, Aralık ayındaki 20.000 dolar zirvesinden neredeyse %70 düşüş yaşadı.

İsrail start-upı Bancor Pazartesi günü 13,5 milyon dolarlık dijital parasını kaybetti. Ağındaki bir cüzdan 12,5 milyon dolar değerinde Ethereum ve 1 milyon dolar değerinde Pundi X adıyla daha az bilinen yapay paranın kaybına neden olarak tehlikeye girdi.

Şirket, bu saldırıda hiçbir kullanıcı cüzdanının tehlikede olmadığına dair bir tweet attı.

Bu yıl defalarca yaşanan ihlallerin sonuncusu oldu. Güvenlik ihlalleri dijital para borsalarına karşı en büyük tehdidi oluşturuyor.

Bu gelişmelerden sonra kripto paralar genel olarak düşüş yaşadı, Pazartesi günü 273 milyar dolar olan toplam piyasa sermayelendirmesinde dijital döviz kapasitesi, bu haberi yazarken, 253 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %12,19 düşüşle 430,70 dolara geriledi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan Ripple, %7,2 değer kaybederek 0,44576 dolar olurken, Litecoin %9,52 azalarak 75,295 dolar oldu.

Düzenleme haberlerinde, ABD Finansal Sanayi Düzenleme Kurumu tüm firma ve brokerların satış tahvillerini kayda geçirmelerini istedi.

Cuma günü yapılan duyuruda, firmalara ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na ek olarak FINRA ile lisans ve tescilli olmaları tavsiye edildi. Kar amacı gütmeyen kuruluş, Birleşik Devletler Kongresi tarafından broker-bayi endüstrisinin adil bir şekilde çalıştığından emin olmak için yetkilendirilir.

Duyuruda belirtildiğine göre, “FINRA her bir firmanın kripto para birimleri, diğer sanal madeni para ve jetonlar gibi dijital varlıklarla ilgili herhangi bir faaliyette bulunup bulunmadığına dair FINRA’ya veya varsa onunla ilişkili kişi veya iştiraklere derhal bildirmesini teşvik etmek için bu duyuruyu yayınlıyor.”

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Dört Günün Düşüğünde; Kripto Borsası Hacklendi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Steemit Platformu, 11 Eylül Saldırılarının Detaylarını Paylaşan Grubu Siteden Menetti! 22 Yıllık Wall Street Uzmanı Açıkladı ‘ Bitcoin Henüz Dibi Görmedi ‘ Tim Draper: 2021 Yılında Herkes Bitcoin İle Kahve Alabilecek! Araştırma: Bitcoin 2019 Yılında Kripto Para Piyasasının Yüzde 66’sını Oluşturacak Bloomberg’in Son Bitcoin Fiyat Öngörüsü, Ripple (XRP), Ethereum, Tron, Stellar, EOS ve Kripto Para Dünyasına Dair Son Dakika Gelişmeleri Bitcoin Milyoneri MakeSense Labs’ın Yönetim Kuruluna Katıldı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır