Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Dördüncü Evresine Giriyor! Bitcoin Artışındaki Doğal Etkenler Nedir?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Dördüncü Evresine Giriyor! Bitcoin Artışındaki Doğal Etkenler Nedir?
Bitcoin Dördüncü Evresine Giriyor! Bitcoin Artışındaki Doğal Etkenler Nedir?

2/2


2/2

Bitcoin artışındaki doğal etkenler ve bu etkenlerin şu anki makro fiyatlara nasıl ulaştığı hakkında dünkü yazımda ipucu vermiştim. Bunun yanında, mikro büyümenin ardındaki doğal evrelerinden bahsederek Bitcoin’in gelişimini ve fiyatının artmasını, bakterilerin büyüme aşamalarına benzetmiştim. Şimdi bu benzetmeyi biraz daha açarak bakterilerin büyürken geçirdiği 3 aşamaya ve sonrasında Bitcoin’in safhalarına bakalım.

Büyümede Etkili Olan Doğal Faktörler-2Bakteriler ile Bitcoin’in gelişimi arasında benzer bir bağ olduğunu önceki haberimizde söylemiştim. Bakteriler, bir Petri kabına ilk bırakıldığında ortama alıştırıldığı bir Başlama Evresi vardır. Sonrasında ise Petri kabına uyum sağlayan bakteriler,üstel çoğalma gerçekleştirerek Hızlanma Evresine geçiş yapar. Bu evrede ciddi miktarda çoğalıp Petri kabındaki tüm kaynakları tüketmeye başlar. En sonunda ise kaynakları yetersiz kalınca daha fazla büyüyemezler ve Durgunluk Evresine geçerler. Bu durumda grafiğe baktığımızda, Bitcoin artışındaki doğal etkenler olarak sol tarafta Bitcoin’in piyasa girişi, ortada kaynakların akışı ile büyümesi, en sağ tarafta ise yeterince para toplayan kripto piyasanın durgunlaştığını görüyoruz. Peki dördüncü evreye nasıl girecek? Bunu hep birlikte göreceğiz. Eğer büyük bir Petri Kabı bulunursa (yeni balina yatırımcılar ve yeni kripto meraklıları), daha fazla kaynak sağlandığında, döngü başlangıca dönme ihtimali muhtemel. Yoksa piyasada yeterince beslenemeyen ve kaynak sıkıntısı çeken Bitcoin’den durağan ve yatay çizgiler gelmeye devam edecek.


Şimdi Bitcoin artışındaki doğal etkenler ve süper trendine paralel olarak şöyle bir tahminde bulunalım: Bitcoin’e ne kadar çok para gelirse, fiyatı o kadar artar, dolayısıyla birkaç milyon doların akışı toplam pazarda etki oluşturabilir.

Yukarıdaki mantık, bilimsel açıdan ilginç olsa da, Bitcoin artışındaki doğal etkenler nedir sorusuna tam cevap vermez. Ayrıca bir boğa piyasasına iten ve etki eden faktörler ne olabilir ona da bakmamı lazım. Ekleyebileceğim ilk ve en belirgin olan faktör yönetmeliktir; ikinci olarak geleneksel pazarların büyüme beklentileri ve son olarak medya kanalları tarafından desteklenen genel Hype döngüleri (teknoloji ilerleme döngüsü) olacaktır.

1.ETF’lerABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ilk Bitcoin ETF’yi piyasaya sürecek bir kural değişikliği etrafında daha fazla yorum beklemekte. Bu süreçte Wall Street gözlemcisi komisyon, birkaç kripto paranın desteklenmesi ya da karşı çıkması gibi yorumlanabilecek pek çok değişiklik yaptı. Bu da, Ağustos ayında kripto topluluğunun canını sıkmasına ve itiraz etmesine neden oldu, özellikle de bazı ETF’ler Bitcoin futures’ın varlığını hedeflemesi tepki aldı.

Hacked’in haberine göre, “Bu ret kararı ve Regülatörün Winklevoss bitcoin ETF’nin onaylanmaması dahil olmak üzere, SEC,“ Komisyon görüşünü” lehine alma yönünde karar verdi. Bitcoin ETF’i destekleyen SEC Komiseri Hester Peirce, SEC Komisyonunun şu anda ortaya çıkan “emir kulu durumunu” gözden geçireceğini açıkladı.

SEC Komiseri Hester Peirce, ETF ürünlerinin kendileriyle ilgili problemlerden kaynaklı reddedilmediğini açıkladı. Sıkıntının son zamanlardaki bitcoin spot piyasaları konusundaki endişelerinden dolayı bitcoin ETF uygulamalarını reddettiklerini söyledi. Bunun, SEC’nin yasal yetkilerinin de ötesinde bir genişlemeyi temsil ettiğini açıkladı.

Ancak, komisyonun son kararları göz önüne alındığında, Peirce bu noktada azınlıkta kalıyor. Sonuç olarak, şimdilik SEC’nin kripto para birimlerine perakende yatırımcılar için daha erişilebilir olan geleneksel finansal araçlar olarak muamele etmesini beklememeliyiz. SEC’in ETF onayı, Bitcoin artışındaki doğal etkenler olan yönetmeliğin ne denli önem arz ettiğini şu haberimizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

2.Geleneksel BorsalarGeleneksel piyasalar,Bitcoin’in artışında doğal etkenlerden bir diğeridir.Piyasa uzmanları, Bitcoin yatırımı için en uygun zamanın şu sıralar olduğunu iddia ediyorlar. Çünkü geleneksel piyasalardaki olası bir patlama nedeniyle, kriptoya paraya doğru kayda değer miktarda para akışını görebiliyoruz.

Örneklendirecek olursak, S & P 500 Endeksi 2,901.00 seviyesinde yer alırken, Nasdaq Composite Endeksi % 1.8 düşüşle 7,879.00 seviyesinde günü kapattı. Sektörlerin çoğu alçaktan kapatırken, bilgi teknolojisi ve yeni kurulan iletişim hizmetleri en büyük düşüşleri yaşadı. VIX’de bulunan CBOE Volatilite Endeksi, Perşembe günü Temmuz ayının başından bu yana en yüksek seviyesine kadar % 32 arttı. Daha sonra% 22.5’lik bir kazanç elde etmek için 14.22’ye yerleşti. VIX tipik olarak S & P 500 Endeksi düştüğünde yükseliyor.

Tahvillerle ilgili olarak, 10 yıllık ABD Hazine tahvili getirisinin getirisi, 2011’den bu yana en yüksek seviye olan Perşembe günü %3.202 seviyesine gelerek zirveye ulaştı. Kısa vadeli devlet tahvili getirileri de yükseldi, iki yıllık getiri, on yıl içinde en yüksek seviyesine ulaştı. Bu arada tahvil fiyatlarının ters yönde hareket ettiğini unutmayın.

Benim burada ilgimi çeken şey, Çin ile ABD Başkanı Trump arasındaki mevcut ticaret görüşmelerinin, 200 milyar dolarlık Çin mallarını hedefleyen yeni bir tarife turuyla ilerlediğidir. Dünyanın iki ekonomik güçü arasındaki tam kapsamlı bir ticaret savaşı, çoğu pazarları kesinlikle zayıflatacak; Malların fiyat problemi ile başlayan süreç, fiyatların hem ABD Doları hem de Çin Yen’ine karşı devamlı yükselmesiyle bir çıkmaza girmesi söz konusu.

3.Hype DöngüleriPiyasada Bitcoin düşük hacim yaşadığında, birkaç iyi haberin gelmesi şaşırtıcı değil. Gerçekten, iyi haberler duyabiliriz. Özellikle kurumsal yatırımcılar ve CNN, CNBC, Bloomberg ve benzerleri gibi ekonomi haber kaynakları arasında koordineli haberler olursa. Bunun yanında, geleneksel kurumlar tarafından paylaşılan bir * şaşırtıcı,ilginç * haber rulosu gördüğünüzde, grafiklere kesinlikle dikkat etmelisiniz. Yoksa defalarca tekerrür eden keriz silkeleme operasyonlarının mağdurlarından biri olabilirsiniz. Yani, hem Dünya da hem de Türkiye’de birçok ekonomik tuzaklar kuruluyor. Kazan yavaştan kaynamaya başladı bile. Bu peki Bitcoin artışındaki doğal etkenler den olabilir mi ? Kesinlikle


Peki, bu korkunç Bitcoin Ayı döngüsüne ne kadar dayanmamız gerekecek?

Dünya’da ki Ağa babalar (balina yatırımcılar) hareket etmeye karar verene kadar.

Şimdilik sadece sabırla beklemenizi ve kayıplarınızı değerlendirmek için çıkacak fırsat anlarını izlemenizi tavsiye ediyorum. Zamanı geldiğinde hazır olun ve boğa günlerini kaçırmamak için paranızı kazançlı bir Bitcoin yatırımına hazırlayın.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Dördüncü Evresine Giriyor! Bitcoin Artışındaki Doğal Etkenler Nedir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Kendini Kuantum Bilgisayarlara Karşı Hazırlamalı Jimmy Song: Bitcoin’e Yüzde 51 Saldırısı Düzenlenemez! Ethereum’un Constantinople Hard Fork’u 2019’a Kadar Ertelenecek Almanya Avrupa Blockchain Enstitüsü’nü Kuracak Bitcoin Yükselişini Sürdürüyor – Kripto Para Piyasası Kırılmanın Eşiğinde Mi? Stellar 2% düşüşle 0,07387 seviyesinin altına geriledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır