Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin dip yaptıkça, Nouriel Roubini keyifleniyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin dip yaptıkça, Nouriel Roubini keyifleniyor
Bitcoin dip yaptıkça, Nouriel Roubini keyifleniyor

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin dip yapmasıyla, bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkında olumsuz yorumlarıyla ünlü Roubini sevincini saklayamıyor.

14 Kasım 2018, bitcoin dip yaptığı ve hemen hemen diğer tüm kripto paritelerinde gördüğümüz radikal düşüşlerle kana bulandığı bir gün olarak kayıtlara geçti. Majör kripto para birimi Bitcoin dip yaparak, öncelikli destek seviyelerinin hemen hemen hepsini yerle bir etti. Böylelikle Ekim 2017’den bu yana en düşük fiyat seviyesini tahtaya yazdı. Ethereum ETH ve Ripple XRP gibi diğer kripto para birimleri de bu kayıplardan nasibini aldı.

İlgimizi çekebilir: Roubini’ye Göre Bitcoin ve Kripto Paralar Erimeye..

trajik düşüşBu trajik düşüş, 2008 mali çöküşünü tahmin eden ve Bitcoin’i eleştiren ekonomistlerden biri olan Nouriel Roubini tarafından da gündeme getirildi. Olayın ardından Roubini şunları söyledi:

“Bitcoin %10’luk bir dip hamlesi ile bir gün içinde 5700$ seviyelerine düşüşünü büyük bir keyifle izledim. Ama bu sadece, Bitcoin’in zaten ait olduğu ‘SIFIR’ seviyesine doğru giden yolda bir adımdı. Aslında Bitcoin, tüm toksin atıklarının ve çevresel afetlerin anası olduğu için, tam ve adil bir ‘NEGATİF’lik oluşturmasıyla aslında doğrudan dışsallık1 değerine sahiptir.”

MarketCap kırmızıya boyandıBu çöküş Bitcoin fiyatını, bir sürü finansal analist tarafından ana destek seviyesi olarak dillendirdiği 6000$’lık desteğin altına getirdi. Yaşanan bu ayı saldırısı kripto para biriminin MarketCap değerini 100milyar$ seviyesinin de altına düşürdü. Roubini’nin yorumları, sadece Bitcoin’e değil, aynı zamanda Monero’ya ve Ethereum’a karşı da doğrudan salvoları var.

sıradaki Monero mu?Ekonomist, Monero’nun piyasada kalmayacağını ve Federal Soruşturma Bürosu FBI’ın bu kripto para birimini kıracağını belirtti. Roubini;

“Gizlilik, anonimlik ve sansüre fazlasıyla tahammül: kriptoda anonim bir şey YOKtur. Yetkili makamlar, kripto işlemlerini daha çok tercih ediyor çünkü yapılan işlemlerin takibi ve arkasında kimlerin olduğunu belirlemek bankalarda olduğundan daha kolaydır. Kripto yobazları uyanın artık, Federaller Monero’yu da çatır çatır kıracak.”

Nourini’nin yorumları bununla da kalmadı. Daha önce, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ile Kuzey Kore liderini de karşılaştırmıştı. Söylediğine göre:

“Merkeziyetsizleştirme hakkında çok fazla şey söyleniyor. Madenciler bir oligopol olarak merkeziyetsizleştirildi, kodlayıcılar merkeziyetsizleştirildi, borsalar merkeziyetsizleştirildi – tabi tüm işlemlerin %99’u merkezi bir borsa ortamında gerçekleşiyor ve ortada büyük bir zenginlik var. Sizce de bu, gelir ve refah eşitsizliği açısından Kuzey Kore’den daha kötü bir tablo değil mi?”

1Dışsallık: Üretimin veya tüketimin birincil kisiye faydası dışında, baska bileşenlere ya da faktorlere de fayda sağlamasıdır. Kısaca toplumsal yarar gözetimi diyebiliriz.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin dip yaptıkça, Nouriel Roubini keyifleniyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

CER Yeni Araştırmasını Yayınlad ı- İşte En Güvenli Kripto Para Borsaları Yeni Zelanda’da Borsa Krizi BTC fiyatı takılı kalırken aktif Bitcoin adresleri artıyor Bitcoin 3,600’e dokundu, altcoin’ler canlandı Tron Yeniden Yeşillendi! Bu Sefer Monero’yu Geçebilecek Mi? Bitcoin’de selloff devam edecek mi? İşte 4 analistten vurucu BTC tahmini

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır