Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Devi Bitmain Sonunda Hong Kong Borsasında Halka Arz Yoluna Gitti! Yıllık Yüzde 328 Gelir Artışı Bekleniyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Devi Bitmain Sonunda Hong Kong Borsasında Halka Arz Yoluna Gitti! Yıllık Yüzde 328 Gelir Artışı Bekleniyor
Bitcoin Devi Bitmain Sonunda Hong Kong Borsasında Halka Arz Yoluna Gitti! Yıllık Yüzde 328 Gelir Artışı BekleniyorDünyanın en büyük kripto para madencilik ekipmanları üreticisi Bitmain, bir süredir beklenilen ilk halka arz başvurusunu sonunda Hong Kong Menkul Kıymetler Borsasından yaptı.

Bitcoin madencilik piyasasında hiç şüphesiz en büyük paya sahip olan Bitmain, başvuruya rağmen henüz hedeflediği değeri ise açıklamadı. Bir çok analiste göre Bitmain’in ilk halka arz sürecinin nasıl ilerlediği, aynı zamanda hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıların Hong Kong kripto para piyasasına olan ilgisini de aynı oranda etkileyebilir.

%74.5 Oranında Pazar Payına Sahip
Şu an IPO süreci kapsamında Bitamin hissesi almanın şartları hala açıklanmasa da, Bitmain’in yaptığı başvuruda da açıkça belirtildiği üzre, firma şu an küresel piyasadaki kripto para madencilik ekipmanları pazarının %74.5’lık bir pazar payını elinde tutmakta ve bu yüzden ciddi bir ilgi çekeceğine kesin gözüyle bakılmakta.

”Frost & Sullivan verilerine göre, biz 2017 satış gelirlerine göre en büyük küresel ASIC tabanlı kripto para madencilik donanım şirketiyiz ve %74.5’lik bir pazar payına sahibiz.”

Bitmain’in kripto para sektöründeki egemenliği ve gücü, uzun zamandır bazıları tarafından eleştirilerine odağı olmuştu ve eğer IPO süreci başarılı bir şekilde gerçekleşirse konu daha değişik bir hal alabilir. Firma 2015 yılından beri %328.2’lik etkileyici bir gelir artışı elde etmişti ve 2015 yılında 137.3 milyon olan geliri, 2017 yılında 2.5 milyara kadar çıktı.

Bitmain 2018 yılında Nvidia gibi dünya devi bir firmanın 2018 yılının ilk çeyreğinde elde ettiği kazancın iki katını hanesine yazdırmış ve firmaya büyük bir fark atmıştı.

Bitcoin Devi Bitmain Sonunda Hong Kong Borsasında Halka Arz Yoluna Gitti! Yıllık Yüzde 328 Gelir Artışı Bekleniyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Devi Bitmain Sonunda Hong Kong Borsasında Halka Arz Yoluna Gitti! Yıllık Yüzde 328 Gelir Artışı Bekleniyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İlginç Araştırma: 44.000 İnsanın Vücut Isısı İle, Madencilikten Ayda 1 Bitcoin Elde Etmek Mümkün Kripto Para Kredisi Veren Firma Yarı Yılda 550 Milyon Dolarlık Miktara Ulaştı! Kripto Para ATM’lerinde Büyük Patlama Yaşanabilir Stellar İşbirliği Operasyon Sorumlusu Lisa Nestor ile Röportaj Ripple’dan 27 ayda 5 milyarlık XRP satışı Circle CEO’su: “Bitcoin 20 bin dolardan daha büyük bir değere sahip olacak.”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır