Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Cash’e Gizlilik Özelliği Mi Geliyor? Platform Geliştiricileri Konuya Oldukça Yaklaştı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Cash’e Gizlilik Özelliği Mi Geliyor? Platform Geliştiricileri Konuya Oldukça Yaklaştı
Bitcoin Cash’e Gizlilik Özelliği Mi Geliyor? Platform Geliştiricileri Konuya Oldukça YaklaştıCoinMarketCap verilerine göre piyasa hacmi bakımından dünyanın en büyük dördüncü kripto para birimi olan Bitcoin Cash‘in geliştiricileri, şu sıralar Cashshuffle isimli bir proje üzerinde çalışmakta. Cashshuffle projesi içerisinde yer alan Tokenshuffle projesi, topluluk geliştiricileri tarafından BCH işlemlerini daha gizli yapabilmek için ortaya atılmış bir fikir durumunda. İddialara göre geliştiriciler geçtiğimiz bir kaç aydır Bitcoin Cash’e bu özelliği eklemek için çalışmalar yapmakta.

BCH‘nin en büyük taraftarlarından olan Roger Ver‘in sahip olduğu popüler site Bitcoin.com‘a göre, Tokenshuffle fikri işlemlere gizlilik ekleyebilmek adına topluluk için oldukça fazla öneme sahip. Dahası, Chris Troutner isimli bir geliştirici 12 Ekim tarihinde Tokenshuffle’dan bir konsept olarak bahseden ve bunu yayınlayan kişilerden de birisi.

Tokenshuffle teknik olarak bir cüzdan ve iki kripto para birimi değiştirme protokolü kullanıyor. Troutner şu an için protokole açık kaynaklı bir uygulama kurmayı ve proje sonlandırıldıktan sonra da genel bir değerlendirme yapmayı planlıyor.

Geliştirici bunun yanı sıra Tokenshuffle hakkında açıklamalarda bulundu ve bu fikrin Coinjoin ve Coinshuffle karışımını içerdiğini vurguladı. Troutner bunun yanı sıra projenin arkasındaki kilit fikrin anonimlik ve gizlilik olduğuna değindi:

”Tokenshuffle temelde Bitcoin Cash’i anonim hale getirmek ve bunun alım satımını geliştirmeyi amaçlayan bir protokol. Bu protokol işin esasında Coinjoin ve Coinshuffle fikirlerinden yola çıkılarak yapıldı ve insanların anonim olarak kullanabilecekleri bir uygulama olarak uygulandı.”

Bitcoin Cash’e Gizlilik Özelliği Mi Geliyor? Platform Geliştiricileri Konuya Oldukça Yaklaştı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Cash’e Gizlilik Özelliği Mi Geliyor? Platform Geliştiricileri Konuya Oldukça Yaklaştı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Rapor: EOS İşlemlerinin %75’i Botlara Ait Ethereum Kurucu Ortağı Lubin Konuştu: Kripto Para Piyasaları Hiç Bu Kadar Güçlü Olmamıştı Roger Ver: Herkes Yoluna Bakmalı! Fransa, Madencilerin Elektrik Fiyatlarına İndirim Yapabilir Bitcoin düşerken Coinbase’in %10’u nasıl pozisyon alıyor? Avustralya’nın  Finansal Denetçisi, ”Yanıltıcı” ICO Projelerine Karşı Uyardı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır