Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Cash Yüzde 40 Sıçradı, Bitcoin 4.000 Doların Üzerinde: Piyasada Son Durum XRP, ETH

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Cash Yüzde 40 Sıçradı, Bitcoin 4.000 Doların Üzerinde: Piyasada Son Durum XRP, ETH
Bitcoin Cash Yüzde 40 Sıçradı, Bitcoin 4.000 Doların Üzerinde: Piyasada Son Durum XRP, ETH

3/3


2/3

2018 yılında tarihinin en büyük fiyat düzeltmelerinden birisine sahne olan kripto para piyasası, geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu sene de Aralık ayında pozitif bir momentum yakaladı.

17 Aralık 2017’de 20.000 doları test eden kripto para piyasasının lideri Bitcoin, sene içerisinde önemli destek noktalarını teker teker kaybederek 6.000, 4.000 ve sonrasında 3.100 dolara dek gerilemişti.

Bitcoin Cash hard forku sonrasında toparlanamayan piyasadaki artışın yine en büyük destekçisi ise Bitcoin Cash ABC olarak öne çıkıyor.

Bitcoin’de Bir Sonraki Direnç Seviyesi 4.400 Dolar
Kripto para piyasasının lokomotifi Bitcoin pozitif momentumu ile piyasayı yukarı taşırken, kripto koin son günlerdeki olumlu fiyat değerlendirmesinde ivme yakalayarak önemli direnç noktalarından olan 4.000 doları geride bırakmayı başardı.


CoinDesk analisti Omkar Godbole analizinde Bitcoin’in 4.000 dolar seviyesindeki psikolojik sınırı aştığına dikkat çekerken, kripto para biriminin market hacminin son iki haftanın en yüksek seviyesi olan 70 milyar doları geride bıraktığını vurguladı.

Bitcoin’de geçtiğimiz haftalarda aşırı satış baskısının güçlendiğine dikkat çeken Godbole, piyasanın aşırı satış sonrasında olumlu sıçrama için elverişli hale geldiğini belirtti. Godbole’ye göre Bitcoin’de 4.000 doların aşılması boğaların bir sonraki önemli direnç noktası olan 4.400 dolar için de elini güçlendiriyor.

Bitcoin Cash Hızla Yükseliyor
Bitcoin’in yanı sıra pek çok kripto para birimi de güçlenmeye devam ediyor. 2017 yılında Ağustos ayında Bitcoin’in hard forku ile oluşan Bitcoin Cash, geçtiğimiz günlerde yaşadığı sıkıntılı dönemin üstesinden gelmeye çalışıyor.

Kripto para birimi son 24 saatte yüzde 40 değer kazanırken, haftalık bazdaki kazançlarını ise yüzde 61’ün üzerine taşıdı.


XRP, Ethereum ve İlk 10 Kripto Para Birimi
Bitcoin ve Bitcoin Cash ile birlikte kripto para piyasasının tamamı değer kazanırken, XRP yüzde 5 artış ile 0,38 dolar; Ethereum ise yüzde 7,26’lık artış ile 110 dolar bandına dek yükseldi.


Son gelişmeler dahilinde kripto para piyasasının toplam işlem hacmi günler içerisinde 101 milyar dolar seviyesinden 131 milyar dolara kadar yükselirken, Bitcoin’in piyasa içerisindeki etkisi ise yüzde 53,9 seviyesinde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Bitcoin Cash Yüzde 40 Sıçradı, Bitcoin 4.000 Doların Üzerinde: Piyasada Son Durum XRP, ETH appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Cash Yüzde 40 Sıçradı, Bitcoin 4.000 Doların Üzerinde: Piyasada Son Durum XRP, ETH - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Ukrayna ve Ether Wallet Kullanıcılarının ‘Hacklenmesiyle’ Düşüşe Geçti Tron Foundation Duyurdu: BitTorrent’e Canlı Yayın Özelliği Geliyor! 45 Ülkede Hizmet Veren Hint Kripto Para Borsası, Özellikle Venezuela’dan Ciddi Bir Talep Görüyor Stellar (STR) Coin Nedir? Steller Coin Nasıl Üretilir? Stellar Nereden Alınır Son Bitcoin rallisi neden gerçekleşti? İşte araştırma raporu! Tim Draper: Bitcoin ve Blockchain Tüm Finansal Sistemi Baştan Yazacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır