Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Cash Uçuşa Geçti! Sebep Bitmain IPO’su Mu?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Cash Uçuşa Geçti! Sebep Bitmain IPO’su Mu?
Bitcoin Cash Uçuşa Geçti! Sebep Bitmain IPO’su Mu?

3/3


2/3


Bir kaç hafta boyunca bütün alt koinler tırmanırken neredeyse yerinde sayan Bitcoin Cash, şimdi diğerleri düşerken %20 üzerinde artış yakalayan nadir kripto para birimlerinden birisi oldu.

Bitmain ve Bitcoin Cash’in Arasındaki Bağ
Dün akşam saatlerinde açıklanan ve bir süredir beklenti yaratan Bitmain ilk halka arzı, Bitcoin Cash’in arkasındaki yükselişin mimarı olarak yorumlanmakta. Dünyanın en büyük kripto para madencilik üreticisi olan Bitmain, Hong Kong Menkul Kıymetler Borsasına sonunda çok beklenilen IPO başvurusunu yapmıştı.


İlgili haber:
Bitcoin Devi Bitmain Sonunda Hong Kong Borsasında Halka Arz Yoluna Gitti! Yıllık Yüzde 328 Gelir Artışı Bekleniyor

Bir çok kripto para topluluğu üyesi iki taraf arasındaki bağa tam hakim olmasa da, Bitmain’in kurucusu Jihan Wu, Bitcoin Cash’in en büyük destekçilerinden ve elinde en çok BCH tutan isimlerden bir tanesi. Hatta geçtiğimiz günlerde Jihan ile Satoshi olduğunu iddia eden Craig Wright arasında bir tartışma ve taraflara ayrılma gibi değişik olaylar bile meydana geldi.


İlgili haber:
Bitcoin Cash’in Bitmain Kavgası Büyüyor: ”Bitmain İflasa Gidiyor”

Bitcoin Cash basın saatine göre %22.17’lik bir artış ile, 544 dolardan işlem görmekte ve toplam piyasa hacmi olarak da 9.466 milyar dolara ulaştı. Şu an top 10 arasında Bitcoin Cash haricinde yeşil bir görünüme sahip sadece iki kripto para birimi mevcut; EOS ve Litecoin. EOS %1.59, LTC ise %0.26’lık artış ile BCH’ye eşlik etmekte.

Diğer alt koinler bu denli düşüş yaşarken BCH’nin artmasının tek sebebi ise Bitmain IPO’su ve yayınlanan Bitmain finansal raporu olarak görülüyor.

WhalePanda isimli ünlü Twitter siması, söz konusu büyümenin ”organik” olmayabileceğine dair bir tweet atıp, bir çok kişinin aklında olan bir düşünceye somut bir hal kazandırmış oldu. İlerleyen günlerde büyümenin gerçek bir büyüme olup olmadığını ise hep beraber göreceğiz.

Bitcoin Cash Uçuşa Geçti! Sebep Bitmain IPO’su Mu? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Cash Uçuşa Geçti! Sebep Bitmain IPO’su Mu? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dev Bitcoin Balinaları Son 2 Ayda 155.000 BTC Topladı! Çinli Bitcoin milyarderinden destansı Bitcoin fiyat tahmini İddia: Bitcoin Cash’in ünlü ismi Roger Ver, çakma Satoshi tarafından kandırıldı! Bitcoin ölüm spiraline girmek üzere, neredesin Tether? XRP’nin ‘Kopyacısı’ XRP Classic Piyasaya Sürüldü – XRP Topluluğu Kızgın Amazon Kullanıcıları Bitcoin’e İlgi Duyuyor mu?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır