Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Cash Sona Yaklaşıyor Mu? 4,350 Dolardan, 114 Dolara!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Cash Sona Yaklaşıyor Mu? 4,350 Dolardan, 114 Dolara!
Bitcoin Cash Sona Yaklaşıyor Mu? 4,350 Dolardan, 114 Dolara!

2/2


2/2


Bitcoin Cash fiyatı 2018 yılının başından beri düşmeye devam ediyor ve neredeyse her hafta yeni bir düşüş rekoru kırılıyor. Bir zamanlar Bitcoin‘i bile tahtından edebileceğinden korkulan Bitcoin Cash, yavaş yavaş düşmeye ve kızıl görünümde kalmaya devam ediyor.

BCH/USD fiyatı Kasım ayının başlarında 638 dolarları görmüş olmasına rağmen, 15 Kasım tarihinde yaşanan hard fork ve sonrasında ağın ikiye bölünmesi sonucu, 120 doları görmüştü. Bitcoin Cash 7 Kasım tarihinden bu tarihe kadar %81 civarında değer kaybı yaşadı.  Söz konusu birim fiyat Bitcoin Cash’in tüm zamanların en yüksek seviyesinden, %97 oranında düşüş yaşadığı anlamına da gelmekte.


Yatırımcıların şu sıralar Bitcoin Cash’e tutunmakta tereddüt etmesinin temel sebebi ise, neredeyse piyasadaki hiç kimsenin, artık ne Roger Ver‘in ne de Craig Wright’ın ekibine güvenmiyor olması. Kripto para topluluğu aylar süren tartışmalar sonucu ağın bölünmesine karar vermiş ve nChain’in kurucusu Dr. Craig Wright, savaşı kaybedip kendi kripto para birimi Bitcoin Cash SV’yi piyasaya sürmüştü.

Yapılan madenciliğin artık Bitcoin Cash ağında herhangi bir kazanç getirmediği düşünülürse, (en azından bireysel ve eski cihazlara sahip yatırımcılar için) ağın yakında ‘ölüm sarmalına’ girme riski gerçekten de var. Ancak yine de ağın tamamen öleceğini söylemek, biraz abartı olabilir. Roger Ver ve ekibinin, Bitcoin’in orijinal versiyonu olduğunu belirttikleri Bitcoin Cash’in öleceğine izin vereceğini düşünmek şu an için pek mümkün değil.

Ancak durum yine de oldukça tehlikeli gözükmekte.

Bitcoin Cash Sona Yaklaşıyor Mu? 4,350 Dolardan, 114 Dolara! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Cash Sona Yaklaşıyor Mu? 4,350 Dolardan, 114 Dolara! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Bitfinex Borsasında Neden 300 Dolar Farkla İşlem Görüyor? Ripple yatırımcılarına müjde, Boğalar koşu için ısınıyor: XRP’de Golden Cross (Altın Haç) oluşmak üzere Bitcoin, Ripple, XRP, Ethereum, TRON, IOTA, NEM, VeChain; Kripto Dünyasından Son Gelişmeler Sıcak Haber ! Bitcoin Borsası Coinbase Yüzlerce Kripto Para Listeleyecek McAfee: Ödeme Yöntemi Olarak En Uygun Kripto Para Bitcoin’dir Bitcoin ve Kripto Paralar Artık Havale ve Çeklerden Daha Popüler

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır