Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Cash hard fork etkisiyle haftasonu yüzde 35 yaptı – Kâr nerede alınmalı?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Cash hard fork etkisiyle haftasonu yüzde 35 yaptı – Kâr nerede alınmalı?
Bitcoin Cash hard fork etkisiyle haftasonu yüzde 35 yaptı – Kâr nerede alınmalı?


Bitcoin Cash hard fork etkisiyle yükselişine devam ediyor. 15 Kasım’da gerçekleşecek olan hard fork öncesi yakaladığı yükseliş dalgası ile %35.2 artış kaydetmiş oldu.

Bitcoin Cash Hard Fork Piyasayı HareketlendirdiBitcoin Cash piyasa büyüklüğü ilk 100 sıralamasında en çok yükselen kripto para oldu. 550 dolar direncinde bir süre bekleyen BCH yazı yayına hazırlandığı sıralarda o direnci de kırıp 575 dolara kadar yükseldi. Sadece son 24 saatte %21.23 yükselen BCH’ın haftasonu performansı ise %35.2.

Dün, 3 Kasım tarihinde BCH Fiyatı %12 yükselerek bugün yaşanacaklar hakkında bir ön giriş yapmıştı. Dün fiyatlar kısa sürede 425 dolardan 477 dolara kadar yükseldi.

DüDünkü ve bugünkü yükselişin hard forkla doğrudan ilgisi olduğu kadar dünyanın saygın borsalarından alınan desteğin de ilgisi var. ABD’nin en büyük kripto borsası Coinbase ve Binance sırayla Bitcoin Cash hard fork hadisesini desteklediklerini duyurdular.

Coinbase ekibinden yapılan açıklama ise şu şekilde:

“Bitcoin Cash takviminde belirlenmiş protokol güncellemeleri gereği ağda yılda iki kere hard forka gidiliyor. Bir sonraki hard fork tarihi ise 15 Kasım 2018. Coinbase borsası olarak bitcoincash.org sitesinde yayınlanan yol haritasını desteklemeye hazırdır.”

Fiyatların 425 dolardan 575 dolar seviyesi üzerine çıkması elbette hacim desteği ile mümkün oldu. 3 gün içerisinde BCH işlem hacmi yaklaşık 6 katına çıktı. 1 Kasımda 220 milyon dolar olan işlem hacmi bugün 1 milyar 200 milyon dolara yükseldi.

Fiyatlar Daha Ne Kadar Çıkar? Kar Nerede Alınmalı?Beklentinin satın alınıp haberin satılması kuralını yeniden hatırlatmak istiyoruz. Yükseliş dalgası 3 Kasım tarihinde başladı yani hard forka 12 gün kala. Fiyatların 15 Kasım’a kadar yükseleceğini düşünmek aldanmak olacaktır. Piyasa uzmanları fiyat analistleri uygun yerden satış girerek kar almayı tavsiye ediyorlar. Peki uygun tarih aralığı neresi?


Bu konu hakkında kimse kesin bir şey söyleyemese de genel geçer kabuller önümüze ışık tutacaktır. Yükselişin yaklaşık 2 hafta öncesinden başlaması dalganın geniş zamana yayılacağını göstermesi açısından önemli. Bu zaman aralığını ikiye bölüp ideal kar alma bölgesini ikinci kısımda aramak gerekiyor. Aksi yönde çok kötü bir haber gelmediği müddetçe yükselişin yaklaşık 10-11 Kasım tarihlerine kadar süreceğini öngören analistler mevcut.

Kötü haber ne gelebilir ki diye düşünebilirsiniz ama 5 Kasım tarihli SEC Bitcoin ETF kararının olumsuz çıkması piyasalar için şok etkisi yapabilir. Bu açıdan temkinli olmakta fayda var.

Daha Fazla Bitcoin Cash Haberi için Tıklayın

Bitcoin Cash coinmarketcap sayfası için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Cash hard fork etkisiyle haftasonu yüzde 35 yaptı – Kâr nerede alınmalı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

11 Kasım Bitcoin analizi: BTC yükseliş hamlesi başarısız oldu, düşüş devam eder mi? Binance’te ani kırılma: Bitcoin, USDS çiftinde 681 dolara düştü IBM yöneticisinden sansasyonel Bitcoin tahmini: 1 milyon dolar olacak CFTC Yetkilisi: Kripto Para Projelerini İncelemeye Devam Ediyoruz Kripto Para Hırsızlığı ve Dolandırıcılığı Tam Üç Kat Arttı! Bitcoin’den daha iyi performans gösteren üç altcoin

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır