Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Cash Ağındaki Madenciler Asicboost Güncellemesine Geçiş Yapıyorlar

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Cash Ağındaki Madenciler Asicboost Güncellemesine Geçiş Yapıyorlar
Bitcoin Cash Ağındaki Madenciler Asicboost Güncellemesine Geçiş Yapıyorlar

2/2


2/2


Bitmain, 22 Ekim’de Antminer cihazlarının performansını arttıran Asicboost adlı yeni bir güncelleme getirdi. Bitcoin Cash ağındaki maden havuzları, bu güncellemeye oldukça hızlı adapte oldular. BCH ağında yalnızca geçtiğimiz hafta içerisinde 63 adet Asicboost bloğu kazıldı.

Bitcoin Cash ve Asicboost

Asicboost güncellemesi kripto para sektörüne hızlı bir giriş yapmayı başardı. Şu ana kadar Bitcoin Cash ağındaki altı farklı maden havuzu, bu yeni güncellemeden faydalanmaya başladı. Şu anda bu güncellemeden faydalanan havuzlar arasında Antpool, BTC.com, Okminer, Prohashing, Viabtc ve ismi henüz bilinmeyen bir havuz bulunuyor. Asicboost.dance verilerine göre hem Bitcoin hem Bitcoin Cash bloklarındaki Asicboost kullanımında kayda değer bir artış var.

Asicboost, madencilik sürecini yüzde 20’ye kadar varabilecek şekilde hızlandırıyor. Asicboost’un gelişiminde rol oynayan Dr. Timo Hanke’e göre bu güncelleme tüm ASIC cihazlarına uyumlu olacak şekilde tasarlandı.

Hash Oranının Yüzde 6’sı

Bitcoin Cash madencileri bu yeni güncellemeyi oldukça kısa bir süre içerisinde kullanmaya başladılar. Geçtiğimiz hafta içerisinde BCH ağındaki 63 bloğun bu şekilde kazıldığını görmek mümkün. Cash.asicboost.dance üzerindeki verilere göre bu sayı, Bitcoin Cash ağındaki toplam hash oranının yüzde 6’sına tekabül ediyor.

Asicboost Eleştirileri

Asicboost, kripto para madenciliği yapan kişilerin işini bir nebze kolaylaştırıyor ancak bu güncellemeyle ilgili çeşitli eleştiriler var. Kripto para sektöründeki bazı isimler bu yeni güncellemenin kripto paraları daha ‘merkezi’ hale getirebileceğinden endişeleniyorlar. Aynı endişenin genel olarak ASIC cihazlarını da kapsadığını söylemek mümkün.


İlgili haber:
Bitmain Tesisi AntPool, Daha Hızlı Bitcoin Madenciliği İçin Tartışmalı AsicBoost Sistemine Geçti

Bitcoin Cash Ağındaki Madenciler Asicboost Güncellemesine Geçiş Yapıyorlar isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Cash Ağındaki Madenciler Asicboost Güncellemesine Geçiş Yapıyorlar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Geriledi; SEC’e Bir Bitcoin ETF Başvurusu Daha Yapıldı Kanada’daki Bu Şehir Kendi Dijital Parasını Oluşturdu: Calgary Dollar Günün Arbitraj firsatı 9 Kasım 2018 -Türk borsaları da dahil! Kurumsal yatırımcılara kripto para anketi yapıldı Son 8 yıl: Bitcoin Aralık aylarında nasıl performans gösterdi? Ethereum’un Kurucu Ortağına Göre, Facebook’un Kripto Parası Libra Güvenilir Değil!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır