Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin (BTC) Sessizliğe Gömüldü. Ancak Bu Bir Patlamanın Habercisi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin (BTC) Sessizliğe Gömüldü. Ancak Bu Bir Patlamanın Habercisi
Bitcoin (BTC) Sessizliğe Gömüldü. Ancak Bu Bir Patlamanın Habercisi

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin sessizliğe gömüldü. Bu sessizlik patlamanın habercisi olabilir mi herkes bu sorunun cevabını merak ediyor. Piyasaya çıkışından itibaren değeri % 150.000 artan Bitcoin, son zamanların en düşük volatilite performansını sergiliyor. Fakat bu düşük volatiliteye rağmen Bitcoin’de patlama gerçekleşmesi bekleniyor.

Bitcoin (BTC) Sessizliğe Gömüldü. Bitcoin Son Zamanların En Düşük Volatilitesini SergiliyorBitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta da çok düşük bir volatilite sergiledi. Bu durgun fiyatlar, yukarı ve aşağı yönlü hareketler görmeye alışkın olan piyasa analistlerini şaşkınlığa uğrattı. Ekim ayının başlarında zaten BTC’nin günlük fiyat aralığı daralmıştı. Ancak son günlerde Bitcoin normal seyrinden oldukça uzaklaştı. Bitcoin şu sıralar, kendi seyrinden ziyade tahvil piyasalarındaki hareketlere benzer hareketler sergiliyor.

BTC / USD Teknik AnalizBTC / USD paritesi son günlerde 6,355 $ ve 6,457 $ bandı arasında sıkışmış görünüyor. Bitcoin, 50 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA)‘ya yakın işlem görüyor, ancak bu ortalamanın hemen altında yer alıyor. Momentum ve RSI ise (Relative Strength Index- göreceli güç endeksi) tamamen düz bir görünüme sahip. Teknik analiz ders kitapları, bu tarz düşük volatilite sergileyen periyotların patlamalarla takip edildiğini gösteriyor. Ama şu anki durumda hangi yöne doğru bir patlama gerçekleşeceği tam olarak kestirilemiyor.

Son günlerde, 6,600 dolar seviyelerinde işlem görürken, Bitcoin fiyatı düşüş trendine geçerek 6.410 dolar seviyesinin altına indi. 6.200 seviyesinin biraz altına kadar düştü. Sonrasında bu noktadan destek bularak yükseliş trendine geçti. Bu yükseliş trendinde 6.850 dolara kadar yükseldi ancak bu seviye güçlü bir direnç çizgisi oluşturdu.

Ağustos sonu ve Eylül ayı başlarında BTC 7,150 $ gibi daha yüksek bir seviyeden işlem görmüştü. Bu seviyenin ardından Eylül ayın başında 7,400 $’a yükselmişti. Eğer Bitcoin geçmişteki fiyat hareketlerinde olduğu gibi yukarı yönlü kırılırsa, ilk olarak 6.850 doları sonrasında ise Bitcoin 7.400 doları görecek.

Bitcoin teknik analiz videosu için tıklayınız.

BTC volatilitesinin düşük olması kısa vadeli olumsuzluklara neden olsa da BTC fiyatı genel olarak bu düşük volatiliteler sonrasında patlamaya meyilli olmuştur. Bununla birlikte; Bitcoin’den 2013 ve 2017’deki kadar yüksek artışlar beklenmiyor ama uzun süreli istikrar sonucu Bitcoinde güçlü destek seviyeleri oluşacağı tahmin ediliyor. Zira piyasa analistlerine göre kripto piyasası olgunlaşmaya devam ediyor. Bu olgunlaşma da kriptoların volatilite seviyesini etkiliyor. Piyasa olgunlaştıkça volatilite seviyesi de düşüyor. Kimi analistler, tahvil piyasalarınınkine benzeyen bu düşük volatiliteyi piyasanın olgunlaşmasına bağlarken kimileri büyük bir rallinin habercisi olarak görüyor.

SEC’in ETF Onayı 2019’a Kalacak!Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitcoin ETF toplantısı ile ilgili bir rapor yayınladı. Raporda, önemli türev piyasalarının onay için gerekli olduğunu söyledi. Bir sonraki ETF onayla sonuçlanacak mı şuan için bilinmiyor ama piyasalar bu konuda temkinli davranmaya devam ediyor. Birçok analist ise 2018’de bir ETF’in gerçekleşmesini beklemiyor. Ancak 2019’un başında böyle bir onayın gerçekleşeceği tahmin ediliyor. ETF onayı sonucu ana akım yatırımcılarının kriptopara piyasasına akın etmesi ve bunun neticesinde de kripto piyasasında büyük bir ralli gerçekleşmesi bekleniyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin (BTC) Sessizliğe Gömüldü. Ancak Bu Bir Patlamanın Habercisi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SWINCA ile Emlak Sektörüne Yenilik Getiriyor Ripple analizi: XRP için bir sonraki durak neresi? Goldman Sachs Kripto Para Ticaretine Bir Adım Daha Yaklaştı!! Charlie Lee’den İddialı Çıkış: “Bir Sonraki Halving Litecoin Madenciliğinde Şok Etkisi Yaratacak” Alman Fintech Devi ve Block.one’dan 100 Milyon Dolarlık EOS Yatırımı Telegram’ın Kripto Parası Gram İlk Kez Halka Açık Satışa Çıkıyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır