Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Borsası Bitfinex Kullanıcılarını Tether Konusunda Uyarıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Borsası Bitfinex Kullanıcılarını Tether Konusunda Uyarıyor
Bitcoin Borsası Bitfinex Kullanıcılarını Tether Konusunda Uyarıyor

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin borsası Bitfinex kullanıcılarını Tether konusunda uyarıyor. Son günlerde kriptosfer gündemini yoğun bir şekilde meşgul eden Tether konusunda bir uyarıda Bitfinex’ten geldi.

Bitcoin Borsası Bitfinex Kullanıcılarını Tether Hakkında Uyarılarda Bulundu

Kripto para piyasasında, her geçen gün insanların Tether‘e olan inancı azalıyor. Dün Bitfinex, kullanıcıları için Tether ekosisteminde bir hata olduğu şeklinde bir uyarı yayınladı. Ve kullanıcıların dikkatli olmaları gerektiğini belirtti. Her ne kadar Bitfinex, Tether ile ortaklık anlaşması imzalamış olsa da ortaklığı bir kenara bırakıp, müşteri kaybetmemek için ortağını kötüleme yolunu seçmiştir.

Yatırımcılar Tether’e Olan İnançlarını Kaybediyor !!!Geçtiğimiz son birkaç hafta, Bitfinex için çok da iyi geçmedi. Dev kripto para borsası farklı cehpelerde var olma mücadelesi vermeye devam ediyor. Özellikle son olaylar nedeniyle (hesap soyulma iddiaları), eleştirmenler tarafından Bitfinex güvenilirliği sorgulanır hale geldi, ayrıca Tether yatırımcılarının desteğini de kaybediyor.

Aslında Tether Bitfinex’den bağımsız bir oluşum, fakat Bitfinex ile Tether arasında yapılan ortaklık anlaşmasından sonra iki şirket birbirinin eküri haline geldi.

Normalde Tether akıllı sözleşmelerine göre 1 Tether = 1 ABD Doları olması gerekirdi. Piyasadaki her bir ABD Doları için 1 Tether rezerve edilmişti. Ancak işle söylendiği gibi olmadı. tether dolar karşısında kan kaybetmeye başladı. Şu anda 1 Tether 0,94 dolar seviyelerinde. Hal böyle olunca da insanlar Bitfinex’e de temkinli yaklaşmaya başladılar. Tether’dan yedikleri darbeyi, Tether’ın en büyük ortağı Bitfinex’ten de yemek istemiyorlar

Şimdi de Bitfinex’in içinde bulunduğu diğer zor durumlardan bahsedelim.

HSBC Bankası Niçin Bitfinex İle Yollarını Ayırdı?HSBC bankası Bitfinex ile olan ortaklığını fesih ettikten sonra Bitfinex Borsası bankacılık sistemi ile ilgili sorunlar yaşamaya başladı. Bitfinex, bu sorunu aşabilmek için Hong Kong merkezli Citibank ile geçici bir süreliğine anlaştı. Ancak Bitfinex’in bu sorunu tez vakitte kalıcı bir şekilde bitirmesi lazım. Çünkü her geçen gün Bitfinex kullanıcı sayısında ve işlem hacminde daralmalar meydana geliyor.

İddialara göre HSBC, Bitfinex ile olan ortaklığını kripto para devriminin hızlanmasını baltalamak için yaptı. Çünkü HSBC verilere göre, çok fazla HSBC Bank kullanıcısı mevduatlarını, kripto para borsası olan Bitfinex’e yönlendirdi. Bu da tabi bir bankanın isteyebileceği en son şey. Hiçbir banka sermayesinin kendi bünyesinden bu denli fazla çıkmasını istemez.

Bir blog yazısına göre Bitfinex, rakiplerinden dolayı böyle sorunlar yaşıyor. Ve yazılarında Bitfinex’e sahip çıkıyorlar:

“Bir sistem, rakiplerinden ve rakiplerinin destekçileri tarafından sürekli saldırılara maruz kaldığında, sistem kendini devamlı geliştirmek zorundadır. Bu geliştirmeler akabinde sistem eskiye oranla çok daha güçlü ve dayanıklı olur. Ne demişler sizi öldürmeyen şey güçlendirir. Bizler Bitfinex’in arkasındayız. Go Bitfinex Go…”

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Borsası Bitfinex Kullanıcılarını Tether Konusunda Uyarıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’in, Vergi Ödeme Metodu Olarak Kabul Edilmesini Onaylayan Yasa, ABD Eyaletinde Meclisten Geçti FED’in faiz arttırımı Bitcoin ve Altcoinleri etkiler mi? Binance Liderliğini Sürdürüyor, Güney Kore’de Hacimler Giderek Artıyor Ripple 2019’un en kötü performans sergileyen büyük kripto parası oldu İçerisinde 1 Bitcoin Barındıran 732 Bin Adres Var JPMorgan’ın Kullanacağı Kripto Para Modeli, Başka Banka Tarafından ‘Zaten’ Kullanılmakta!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır