Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ayı piyasası henüz sona ermedi mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ayı piyasası henüz sona ermedi mi?
Bitcoin ayı piyasası henüz sona ermedi mi?

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin ayı piyasası henüz sona ermedi diyen Asia Pacific of Onda ticaret müdürü Stephen innes, kısa vadede Bitcoin için olumlu bir tablo çizmiyor.

Bitcoin ayı piyasası henüz bitmedi.Kripto para piyasaları bunhaftaya da kayıpla başladı. Yazımızı yayına hazırladığımız şu zamanlarda Bitcoin 3,500 dolar bandının altında bir fiyat seviyesinde işlem görüyordu. Birçok Altcoin’in de kayıplarını devam ettirdiği gözlenen piyasada Bitcoin’in geleceği ile ilgili en azından 2018 yılı aralık ayında olumlu bir hava sezilmiyor.

Bazı analistler bu fiyat düşüşünün sebebini kapitülasyonlara bağlarken bir analist ayı piyasasının henüz bitmediğini, fiyat düşüşünün sürebileceğini belirtti. Asia Pacific of Oanda Corporation ticaret müdürü Stephen İnnes MarketWatch haber sitesine konuştu.(Bknz:Bloomberg Analistinden korkunç Bitcoin tahmini)

Stephen Innes piyasalardaki mevcut durumda iyiye giden birşeyi kısa vadede görmediğini belirtiyor. Kötümser bir tablo sunan Asia Pacific ticaret müdürü, Bitcoin kullanımında güvenlik ve düzenleyici eksikliklerinin hala devam ettiğini vurguladı. Sözlerini şöyle sürdürdü:

Gerçekci olmak gerekirse Bitcoin’de lale devri artık bitti. Eski fiyatlara ulaşmak hiç değilse kısa vadede mümkün değil. 2018 Kriptolar için feci bir yıl oldu. Bitcoin ayı piyasası henüz sona ermedi. Tüm göstergeler olumlu bir havanın şu aşamada olamayacağını bizlere gösteriyor.

Bu kötümser öngörüye rağmen aslında Bitcoin adaptasyon problemi git gide azalıyor. Son dönemlerde özellikle kurumların Bitcoin’i güçlü bir varlık olarak daha fazla tanıdığı ortada.

California merkezli bir kripto şirketi olan Bitwise’ın araştırma müdürü Matt Hougan, ICE (NYSE:ICE), Fidelity gibi devlere ve Yale, Stanford gibi üniversitelere dikkat çekti. Bu tür kurumsal yatırım gruplarının sektöre girişinin yatırımcıları cezbettiğini ve Kripto fonlara olan ilgisini arttırdığını açıkladı.

ICE’den Bakkt Bitcoin vadeli işlemlerinin piyasaya sürülecek olması, Fidelity İnvestment faktörü ile Yale Üniversitesi ve Stanford Üniversitesi gibi kurumsal yatırımcıların kripto sektörüne yeşil ışık yakmaları gibi gelişmeler ile aslında olumlu bir hava var. Biz Bitcoin ve Ethereum fonları için önemli oranda talepler görmekteyiz

Altcoinler daha çok etkileniyor.Bitcoin’deki karamsar hava ve fiyat düşüşü Altcoinleri büyük oranda etkiliyor. %4 ve daha fazla oranlarda düşüşlerin yaşandığı altcoinler piyasayı kırmızıya boyamış durumda. Yazımızı yayına hazırladığımız zamanlarda Ripple XRP’si %3,5 düşüş ile 0,3 dolarda, Stellar Lümens ise %5.2 oranına değer kaybı ile 0,11 dolar civarında işlem görmekteydi. Artık iki haneli rakamları yatırımcısına alıştıran Ethereum ise %4,5 kayıp ile 90 dolar civarında işlem görüyor.(Bknz:Ripple Tron ve Litecoin ‘den heyecan verici son gelişmeler)

Bitcoin ayı piyasası henüz sona ermediği son bir aydaki Kripto para piyasasındaki genel eğilimden de anlaşılabiliyor. Şurası bir gerçek ki yaklaşan Ocak ayı piyasada bazı dengeleri fiyatların Lehine çevirebilir. Zira Kripto uzmanları Bakkt faktörüne dikkat çekiyor Bakkt’ın Kripto para piyasası için ne denli önemli olduğuna haberimizden öğrenebilirsiniz.(Bknz: Bakkt Kripto para piyasasını Ocak ayında coşturacak)

Kripto para piyasası ve Coinlerle ilgili son dakika gelişmelerini en hızlı şekilde öğrenmek için Twitter hesabımızı takip ediniz. https://twitter.com/koinmedya_?lang=es

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ayı piyasası henüz sona ermedi mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

12 Şubat Bitcoin fiyat analizi: BTC için yeni bir yükseliş dalgası gelebilir Almanya: BaFin, İngiliz Kripto Para Firmasını Kapattı Bitcoin 400 Doları Sildi: İşte Son BTC Düşüşüne Dair Analist Yorumları Bitcoin üzerine düşeni yaptı: Peki boğalar neyi bekliyor? Ünlü analist: ”Bitcoin ayısı öldü! BTC 100 bin dolara ulaşacak.” Rus şirket dev Bitcoin madencilik tesisini açmayı planlıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır