Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin 7.000 Dolar Üzerinde Seyrediyor; Diğer Kriptolar Artışı Sürdürüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin 7.000 Dolar Üzerinde Seyrediyor; Diğer Kriptolar Artışı Sürdürüyor
Bitcoin 7.000 Dolar Üzerinde Seyrediyor; Diğer Kriptolar Artışı Sürdürüyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar Çarşamba günü yükselirken, boğa eğilimi sürüyor.

Bitcoin %0,80 artışla 7.109,90 dolara ulaştı. Yine de, Bitcoin bu yıl şimdiye kadar, Aralık ayında gördüğü 20.000 dolar zirvesinden neredeyse %70 düşüş yaşarken zemin kazanma mücadelesini sürdürüyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC), Bitcoin yatırım fonlarına yapılan başvuruları yeniden inceleyeceğine dair gelişmeler, dijital paraların yükselmesini sağlamaya devam ediyor.

Kripto paralar genel olarak yüksek iken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi, Salı günü 228 milyar dolara kıyasla, bu haberi yazarken, 232 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %2,31 artışla295,05 dolara ulaştı. Üçüncü en büyük yapay döviz olan XRP, %0,34 değer kazanarak 0,34819 dolar olurken, Litecoin %2,32 artarak 62,714 dolar oldu.

Diğer gelişmelerde, Colorado eyalette kayıt dışı ilk halka arzı teşvik eden şirketleri inceliyor. ICO iş gücü Mayıs ayında kuruldu. Ajans Pazartesi günü, “hızlı para kazanmak isteyen şirketlerin sahtekâr olduğunun iddia edilmesi bir trend haline gelmişken, bir araştırmanın bir parçası olarak” üç şirkete dikkat edilmesi için sebeplerini ortaya koydu.

Öte yanda, Coinbase’in bir raporuna göre, dünyanın en iyi 50 üniversitesinin %42’si blockchain veya kripto paralar üzerine en az bir ders sundu. Dijital dövizlerin popülaritesi arttıkça, daha da fazla öğrenci bu yeni teknoloji için daha çok ders talep ediyor.

NYY Stern School of Business’da finans bölümü bşakanı David Yermack, okulun dersi sunduğu ilk zaman yalnızca 35 öğrenci kaydı bulunurken, şimdi 230 öğrenci olduğunu söylüyor.

Dijital dövizler üzerine ders sunan üniversitelerin çoğunluğu, yapay paralar ve blockchain üzerine 10 ders veren Stanford Üniversitesi başta olmak üzere ABD’de yer alıyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin 7.000 Dolar Üzerinde Seyrediyor; Diğer Kriptolar Artışı Sürdürüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

BNB’de Yüzde 11 Düşüş! İlginç Bir Bitcoin Yorumu Daha Geldi! Bakın Payoneer CEO’su Bitcoin’i Nerede Görüyor BitMEX, borsanın Bitcoin düşerken neden çöktüğünü açıkladı Özel İçerik: Türkiye’deki Kripto Para Fenomenleri İle Türk Kripto Para Borsalarını Konuştuk! Güçlü İndikatör Bitcoin’de 5 Aydır Olmadığı Kadar Boğa Hareketine İşaret Ediyor Ripple Ortaklıklara Devam Ediyor – İsrail’in Önde Gelen Kurumu, Ripple Ağına Katıldı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır