Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin 6.000 dolar destek noktası tamamen silindi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin 6.000 dolar destek noktası tamamen silindi
Bitcoin 6.000 dolar destek noktası tamamen silindi

3/3


2/3

Bitcoin 6.000 dolar destek noktasından kolay kolay düşmez deniliyordu. Fakat, Piyasaya uzun süredir hakim olan volatilite sonunda fırtınaya dönüştü ve bu destek noktası tamamen silindi. Boğaları büyük ölçüde piyasadan uzaklaştıran fırtına sonucu Bitcoin’de neler oldu? Düşüşler devam edecek mi?

Bitcoin 6.000 dolar destek noktasını kaybetti!Haftalar süren sıkıcı ve çoğunlukla yatay yönlü fiyat hareketinden sonra, bitcoin, daha fazla direnemedi ve yenilgiyi kabul etti. (Tabi şimdilik kısa vadeli bir düşüş olarak görülüyor) Piyasadaki en son düşüşlerde Bitcoin ve Altcoinler ciddi miktarda düşüş kaydetti. Bu hafta içinde, bir günde yaklaşık % 10′luk bir düşüş kaydederek Bitcoin 6.000 dolar destek seviyesinin altında kapattı. Bu destek seviyesinden alanlar pes edip alımlara devam etmemeye karar vermiş olabilir. Ve boğaların piyasayı terk etmesi ile oluşan boşluğu da ayılar doldurmuş görünüyor.

Bitcoin’in böyle ani ve yüksek bir hacimle düşmesi, para biriminden ziyade bir emtia ya da hisse senetleri gibi değerlendirilmesi gerektiğini bir kez daha hatırlattı.

(Bitcoin’in çöküşü ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayınız.)

Bu para biriminin (ya da varlığın) ne kadar mesafe katettiğini görmek için ve zirvelerden hangi seviyelere düştüğünü göstermek için aylık grafiğe bir göz atalım.


Aylık Grafik:

Bitcoin aylık fiyat grafiği: STOCKCHARTS.COM

Logaritmik grafik, 2015’te yaklaşık 250 dolar iken, 2017 sonlarında yaklaşık 19.000′lık zirveye ulaşan muhteşem bir hamleyi gösteriyor. Bitcoin 15 Kasım’da 5358,38 dolara kadar düştü. (CoinMarketCap verilerine göre) Yazının yayınlandığı sıralarda % 0,76 oranında yükselerek 5.580,31 dolardan işlem görmekteydi. Eğer Bitcoin’in devasa yükselişinin gazına gelip de ilk alımınızı bu yılın başında yaptıysanız, şu anda maalesef büyük bir kayıp yaşıyorsunuzdur.

Fiyat grafiğinin altındaki bu hareketli ortalama yakınsama / uzaklaşma göstergesi (MACD), yaz boyunca devam etti. Ve düşüş eğilimini doğrulayan satış bölgesinde kalmaya devam ediyor.


Haftalık grafik:

Bitcoin haftalık fiyat grafiği:STOCKCHARTS.COM

Bu haftaki ani düşüşün ardından, Haziran ayından beri devam eden Bitcoin 6.000 dolar destek seviyesinin silindiğini görebilirsiniz. O zamandan beri yükselişler, az ve yüzeysel olarak devam etmişti. Bu durum, bu destek seviyesinde alım emri gerçekleştiren yatırımcıların sonunda pes etmesine sebep olmuş olabilir. 2015’in en düşük seviyesini 2016 ve 2017 yıllarının en düşük seviyelerine bağlayan yükseliş trend çizgisine dikkat edin. Yoksa boğalar piyasaya tekrar çıkmadan önce BTC bu çizgiyi test etmeye mi yöneliyor?


Ve yakın görünüm için günlük grafik:Bitcoin günlük fiyat tablosu.STOCKCHARTS.COM

Bu, trendi destekleyen klasik üçgen modelinin kırılmasını gösteriyor. Fakat bu durumda düşüş trendini destekliyor. Fiyatlar Ichimoku bulutunun üzerinde çok fazla yükselemeyecek gibi görünüyor. Bu, piyasadaki boğalar için pek iyi bir haber değil.

Eski teknik analiz yöntemlerini kullananlar size böyle bir grafikte, eski desteğin, muhtemelen yeni direnç noktası olacağını söyleyecekler. Diğer bir ifade ile, Bitcoin 6000 dolar ‘ın üzerine çıkabilir ancak bu zor ve uzun bir süreç olabilir. Ve Bitcoin 6.000 dolar olan eski destek noktası bir sonraki direnç noktası olabilir.

Kaynak: Forbes

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin 6.000 dolar destek noktası tamamen silindi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

IOTA yeni yol haritası ayrıntılarını yayınladı Yorum: Ripple Konferansı’nda Clinton’ın Dedikleri Değil, Varlığı Önemli Mevcut Bitcoin trendiyle 20 bin dolarlık efsanevi ralli arasında kusursuz benzerlik! Berry Silbert: Bitcoin Cash Forku İnsanların Dikkatini Dağıttı, Piyasaya Zarar Verdi Bitcoin Fiyatında Karar Anı: Ayılar mı Kazanacak Boğalar mı? ABD’nin Dev Gıda Şirketi Ürünlerini Blockchain ile Takip Ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır