Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin %11 Yükseldi, 10.000$ Seviyesinde Kapandı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin %11 Yükseldi, 10.000$ Seviyesinde Kapandı
Bitcoin %11 Yükseldi, 10.000$ Seviyesinde Kapandı

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Dijital döviz Bitcoin’in fiyatı Çarşamba günü 10.000$ seviyesine ulaştı, bu ayın başındaki ağır kayıplarından iyileşme sürecinde %11 yükseldi.

Bitcoin Bitfinex borsasında gün içinde %11 yükselerek 9.888$ oldu. 1 Şubat’tan bu yana en yüksek seviyesiydi.

Fiyatlar 6 Şubat’ta son 2 ayın en düşük değeri 6.000$ seviyesini gördükten sonra %19 iyileşti, ama bu iyileşmeler bile bitcoin’in Şubat ayı için yaklaşık %30 değer kaybının önüne geçmiş değil.

Kripto para fiyatları yılın başında hükümetlerin ticaretteki baskıları ve majör bankaların dijital döviz alımında kredi kartlarına yasaklamalar getirmesiyle düşüşe geçmişti.

Fiyatlar ayrıca potansiyel fiyat manipülasyonu korkularından da darbe yemişti. ABD düzenleyicileri Bitfinex borsasına bitcoin fiyatlarını yapay bir şekilde şişirdiği konusunda dijital varlık Tether ile olan bağıyla ilgili soruşturma başlattı.

Ancak Güney Kore ülkedeki kripto para ticaretinin devam etmesine izin verdiklerini, yatırımcıların korktuğu yönde bir yasaklama gelmeyeceği sinyallerini verdikten sonra piyasa hissiyatı iyileşti.

Geçtiğimiz hafta ABD finansal düzenleyicilerden gelen ılıman açıklamalar da ayrıca fiyatları destekleyen başka bir unsur konumunda.

Diğer majör kripto paralar da yüksekten işlem görüyor, Ethereum yaklaşık %9 artarak 944,28$ oldu.

Ripple %10 civarında kazanarak 1,12$’dan işlem gördü.

Bu sırada, Litecoin fiyatları ödeme altyapısı LitePay’ın 26 Şubat’a kadar piyasaya sürüleceği haberlerinden sonra destek gördü.

Litecoin gün içinde %26 değer kazanarak 229,08$ oldu.

Fiyat artışıyla beraber Litecoin en büyük beşinci kripto para konumuna erişerek Cardano’nun yerini almış oldu.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin %11 Yükseldi, 10.000$ Seviyesinde Kapandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tim Draper: ”Sonunda!! Artık Starbucks’tan, Amazon.com’dan (Bir Şeyler) Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabileceksiniz!” Koronavirüs, Bitcoin piyasalarını nasıl etkiliyor? Bu Bakan IMF’nin Marshall Adaları’na Verdiği Dijital Para Tavsiyesine Katılmıyor IMF Yöneticisinden Libra Çağrısı Bir kripto para fonları endeksi, kripto paraların performansını ciddi derecede aştı İtalya’daki Finans Otoritesi İki Kripto Para Şirketine Ceza Kesti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır