Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bir Kullanıcı Bitcoin Ağında İşlem Yapmak İçin 1.73 BTC’lik İşlem Ücreti Ödedi!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bir Kullanıcı Bitcoin Ağında İşlem Yapmak İçin 1.73 BTC’lik İşlem Ücreti Ödedi!
Bir Kullanıcı Bitcoin Ağında İşlem Yapmak İçin 1.73 BTC’lik İşlem Ücreti Ödedi!CoinMarketCap verilerine göre piyasa hacmi bakımından lider kripto para birimi Bitcoin, özellikle 2017 yılında kullanıcılara yaşattığı yüksek işlem ücretleri ile çok fazla eleştirilmişti. 2017 yılının Aralık ayında Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yükselişe geçmesi ve herkesin BTC satmak veya almak istediği zamanlarda, ağdaki yoğunluk ciddi gecikmelere yol açmış ve işini hızlı yapmak isteyen kullanıcılar yüksek işlem ücretlerini gözden çıkarmıştı.

Ancak özellikle 2018 yılının ikinci yarısından ve Lightning Network gibi teknolojilerden sonra, Bitcoin ağındaki işlem ücretleri ciddi anlamda azalma yaşadı. Hatta geçtiğimiz günlerde bir kullanıcı 194 milyon dolarlık Bitcoin’i sadece 0.1 dolarlık işlem ücreti ile yapıp, kendisine bir çok haber sitesinde yer bulmuştu.

28 Ekim tarihinde ise, yukarıdaki olayın tam tersi gerçekleşti ve blok 547,654‘teki kullanıcı, işlemini hızlı bir şekilde halledebilmek için tamı tamına 1.73 BTC‘lik bir işlem ücreti ödedi. Söz konusu işlem ücreti basın saatine göre yaklaşık olarak 60 bin TL’nin üzerinde bir miktara tekabül etmekte.

Geçtiğimiz günlerde 2008 krizini bilen ekonomist olarak tanınan Nouriel Roubini de, Bitcoin ağındaki işlem ücretlerine atıfta bulunmuş ve bunların itibari paralara ve bankalara kıyasla çok daha yüksek olduğunu vurgulamıştı. İşlemin kim tarafından yapıldığı bilinmese de, kişinin ya gerçek anlamda talihsiz, ya da bunu dert etmeyecek kadar BTC zengini olduğunu varsaymak çok da yanlış olmayacaktır.

Bir Kullanıcı Bitcoin Ağında İşlem Yapmak İçin 1.73 BTC’lik İşlem Ücreti Ödedi! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bir Kullanıcı Bitcoin Ağında İşlem Yapmak İçin 1.73 BTC’lik İşlem Ücreti Ödedi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

BlockchainArmy, Blok Zinciri Teknolojisi İle Endüstrileri Değiştiriyor CME Grup’tan Ethereum Vadelileri Müjdesi St Louis FED’i: Bitcoin Fiyatının Sıfırı Görmesi Düşük İhtimal Önemli gelişme: Ripple (XRP) baz para birimi olarak başka borsada! Bitcoin borsası FCoin’den şok etkisi yaratan açıklama: 13,000 BTC’lik kayıp Peakside Capital Advisors Blockchain Üzerinden Emlak Fonu Yayınladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır