Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Binance Uganda, İlk Haftasında 40.000 Trader’a Ulaştı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Binance Uganda, İlk Haftasında 40.000 Trader’a Ulaştı!
Binance Uganda, İlk Haftasında 40.000 Trader’a Ulaştı!Küresel kripto para piyasası sakinleşse de, Uganda içerisinde kripto para birimlerine ve kripto para borsalarına olan talep adeta patlama yaşamakta. Uganda, neredeyse her 4 kişiden 3’ünün herhangi bir banka hesabına sahip olmadığı gerçeği de göz önüne alındığında, kripto para borsasına gösterdiği ilgi konusunda ciddi bir şaşkınlık yaratmayı başardı.

CoinDesk’in aktardığı habere göre, Binance Uganda hizmete girmesinin ilk haftasında 40.000 kullanıcıya ulaştı ve onları platforma kattı. Ticari hacme ve CoinMarketCap verilerine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance tarafından açılan borsa, 24 Ekim tarihinden beri inanılmaz bir büyüme gerçekleştirmekte. Borsada ise şu an Bitcoin ile ikinci kripto para birimi Ether bulunmakta.

Stanford Üniversitesi araştırmacıları tarafından yakın bir zamanda American Economic Journal içerisinde yayınlanan bir araştırmaya göre, Uganda ailelerinin %74’ü herhangi bir banka hizmeti kullanmıyor ve bankaya erişimleri yok. Bu yüzden Binance’in CFO’su Wei Zhou, CoinDesk’e şu açıklamalarda bulundu:

”Kullanıcılar mobil ödeme sistemleri dahilinde paraya sahip olmak zorundalar. Banka hesaplarına sahip olmalarına gerek yok.”

Binance özellikle son zamanlarda yaptığı girişimlerle kendinden çok fazla söz ettirmeye devam ediyor. Borsa geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada, kripto para listeleme ücretlerini kendi hayır kurumu olan BCF’ye aktaracağını açıklamış ve topluluktan hem eleştiri hem de övgü toplamıştı. Ayı piyasasında olmamıza rağmen kripto para borsalarının elde ettiği kazanç da, ciddi anlamda dudak uçuklatmaya yetiyor ve Binance bunların başında gelmekte.

Binance Uganda, İlk Haftasında 40.000 Trader’a Ulaştı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Binance Uganda, İlk Haftasında 40.000 Trader’a Ulaştı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

19 Kasım Bitcoin analizi: BTC’de dip görüldü mü? Litecoin Artık Kredi İçin Teminat Olarak Kullanılabilecek! Önde Gelen Kripto Para Ödeme Sağlayıcısı, Bitcoin Cash Listelediğini Duyurdu! ABD’li Demokrat Senatörden Acı İtiraf: Ne Kadar İstesek de Bitcoin’i Yasaklayamayız Bitcoin.org Kurucu Ortağı Cobra’dan, Twitter CEO’su Jack Dorsey’e Ağır İthamlar! SEC, Kripto Para Konusunda Uzman Bir Avukat Arıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır