Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Binance Platformdaki USDT Piyasasının Adını Değiştiriyor: Sabitkoin Piyasası

Ana Sayfa » GÜNCEL » Binance Platformdaki USDT Piyasasının Adını Değiştiriyor: Sabitkoin Piyasası
Binance Platformdaki USDT Piyasasının Adını Değiştiriyor: Sabitkoin PiyasasıBinance, platformdaki Tether (USDT) piyasasını artık Sabitkoin Piyasası (USDⓈ) olarak adlandırıyor.

Binance’ten Yeni Adlandırma

Kripto para piyasasının en büyük borsalarından olan Binance, yeni bir basın duyurusu yayınlayarak platformundaki Tether (USDT) piyasasını toplu bir sabitkoin piyasası olarak adlandırmaya karar verdiğini açıkladı. Borsanın bu adımı platforma zaman içerisinde daha fazla sabitkoinin eklenmesi anlamına gelebilir.

Borsanın yayınladığı basın duyurusuna göre USDⓈ olarak adlandırılan bu piyasa yeni bir sabitkoini temsil etmiyor, yalnızca Binance’in yeni sabitkoin piyasasını tek bir kategoride topluyor. Binance, bu kategoriye tam olarak hangi koinlerin ekleneceğine dair daha farklı bir açıklama yaparak kullanıcıları bilgilendirecek.

Binance bundan birkaç gün önce platforma yeni bir koin ekleyeceğini duyurdu. Bu duyuruya göre platformda Circle’ın USD ile desteklenen sabitkoini USD Coin (USDC) de yer alacak. Binance bu duyuruyu yapmadan önce Paxos’un sabitkoini olan PAX’ı ve TrueUSD’yi (TUSD) platforma ekledi.

USDC adlı sabitkoin geçtiğimiz ay Circle ve ABD merkezli kripto para borsalarından Coinbase’in ortak çalışması sonucunda kullanıma sunuldu. Diğer çoğu sabitkoin gibi bu koin de ABD Doları ile bire bir olacak şekilde destekleniyor. Coinbase’in COO’su Asiff Hirji, üretilen bu tokenın ve şirket rezervlerindeki dolarların denetimden geçtiğini ve işlemlerin tamamen şeffaf olacağını açıkladı.

An itibariyle Coinmarketcap verilerine göre Tether (USDT) 0.97$ gibi bir fiyatla piyasanın sekizinci, USD Coin (USDC) 1.03$ ile otuzuncu koini konumunda.

Binance Platformdaki USDT Piyasasının Adını Değiştiriyor: Sabitkoin Piyasası isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Binance Platformdaki USDT Piyasasının Adını Değiştiriyor: Sabitkoin Piyasası - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İran ve Rusya, ABD Yaptırımları Karşısında Kripto Para Kullanabilir Bitcoin Sakin; Japonya Kripto Sanayiye Öz-düzenleme Statüsü Veriyor NEO’dan Sonra GVT de Yatırımcısını Memnun Etti Binance Kampanya Başlattı Çinli E-ticaret Devi Alibaba ve Bir Kripto Para Şirketi Arasındaki Davada Anlaşmaya Varıldı Avusturyalı Bakan: Blockchain’i Düzenlemeye Gerek Yok

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır