Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Binance, Hackerların Yakalanması için 250.000 Dolar Ödül Koydu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Binance, Hackerların Yakalanması için 250.000 Dolar Ödül Koydu
Binance, Hackerların Yakalanması için 250.000 Dolar Ödül Koydu

© Reuters.  Binance, Hackerların Yakalanması için 250.000 Dolar Ödül Koydu© Reuters. Binance, Hackerların Yakalanması için 250.000 Dolar Ödül Koydu

Binance borsası, 7 Mart tarihinde yapılan hacking olayı sonrasında bilgisayar korsanlarının tutuklanması için 250.000 dolarlık bir ödül belirledi.

Yapılan açıklamaya göre, herhangi bir yargı alanında yasal bir tutuklama ile sonuçlanan bilgiyi temin eden ilk kişi, 250 Bin Dolarlık ödülü, Binance Coin (BNB) olarak alacak. Tutuklamalara yol açan çok sayıda bilgi kaynağı varsa, ödül ihbar kaynakları arasında bölüşülebilecek.

Yapılan açıklamada, kripto topluluğunda suç ve etik olmayan davranışları ele almak için uyumlu çabaların önemi vurgulandı;

“Güvenli bir kripto topluluğunu sağlamak için savunmayı basitçe oynayamayız. Hack olaylarını, gerçekleşmeden önce aktif olarak engellemeliyiz. 7 Mart’ta platformumuza yapılan hack girişimi başarılı olmamasına rağmen, bunun geniş çaplı ve organize bir saldırı olduğu açıktı. Bunun ele alınması gerekiyor. ”

Borsa şu anki ödülüne ek olarak, borasadaki herhangi bir hack girişimi karşısında gelecekteki hack önleme ödülleri için kripto rezervlerine 10 milyon dolar ayırdı. Platformun bildirgesine göre, dünya çapında bu tür saldırıları deaktif etmek için diğer borsaları da bu önleme davet etti. Binance, Kullanıcılarına ise “Paranızı korumak her zaman en önceliğimizdir!” diye de seslendi.

Kullanıcılar, hesaplarındaki düzensiz ve yetkisiz işlem davranışlarını gözlemledikten sonra borsayı güvenlik ihlallerine karşı uyardı. Bazı kullanıcılar bilgisayar korsanlarının etkisi hiç görmemesine rağmen, bazı kullanıcılar, API anahtarlarından kaynaklanan olası bir açığın, bilgisayar korsanlarının Binance’ın iki faktörlü kimlik doğrulama sistemini geçebildiğini bildirdi. Binance, hack olayının ertesi gün, 8 Mart’ta yaıtırma çekme faaliyetlerine yeniden başlamıştı.

Binance, Hackerların Yakalanması için 250.000 Dolar Ödül Koydu isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Binance, Hackerların Yakalanması için 250.000 Dolar Ödül Koydu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance Sonunda Stabil Kripto Parasını Tanıttı! deVere Group CEO’su, Bitcoin’in Fiyatını Arttıracak Üç Unsuru Sıraladı! Hindistan’ı Bekleyen Kripto Para Yasakları Gri Bölgeleri Kapsayabilir Hindistan’ın Önde Gelen İnternet Kuruluşu Blockchain’e Özel Komite Oluşturdu Hacklenen Bitfinex BTC’leri 3 Yıl Aradan Sonra Harekete Geçti Ethereum’da Long-Short Dengesinde Rekor Değişim!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır