Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Binance, Chainalysis ile Anlaştı: Şirket, Danışmanlık Hizmeti Alacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Binance, Chainalysis ile Anlaştı: Şirket, Danışmanlık Hizmeti Alacak
Binance, Chainalysis ile Anlaştı: Şirket, Danışmanlık Hizmeti AlacakKripto para analiz firması Chainalysis, yaptığı açıklamada ünlü kripto para borsası Binance ile bir anlaşma imzaladıklarını duyurdu.

Günlük işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance ile, Müşterini Tanı (KYC) ve kara para aklama karşıtı önlemlerin (AML) yürürlüğe konulması noktasında çalışmalar yaptıklarını belirten Chainalysis, Binance’e bundan sonra bu konular ile ilgili danışmanlık hizmeti verecek.

Dünyanın birçok farklı ülkesinde, yerel kripto para kanunlarına uyum göstermek için çalışan Binance, bu noktada Chainalysis’ten alacağı yardımla, bu süreci daha iyi yönetmeyi hedefliyor. Chainalysis kurucu ortağı ve COO’su olan Jonathan Leivin, resmi basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

”Bizim gözlemlerimize göre, kripto para firmaları şu anda benzer sorunlardan muzdarip. Bunların başında da kullanıcının, devletlerin ve finansal kurumların güvenini kazanmak var. Binance’in bu noktada hamle yapması çok önemli.  Biz, Binance’in açacağı bu yolda birçok borsanın bu yaklaşımı benimseyeceğini ve büyük finansal kuruluşlar ile daha uyumlu çalışcaklarını düşünüyoruz.”

2018 yılı boyunca birçok kripto para borsası, bu tarz uyum süreçlerini efektif hale getirebilmek için ciddi çaba sarf etti.  Binance yetkilileri de bu tarz bir yaklaşımın daha fazla büyüme için gerekli olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

”Daha fazla yere temas edebilmek ve paranın dolaşım gücünü arttırabilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hizmet verdiğimiz ülkelerde yerel kurallara uyum göstermek için çalışıyoruz.”

Binance, Chainalysis ile Anlaştı: Şirket, Danışmanlık Hizmeti Alacak isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Binance, Chainalysis ile Anlaştı: Şirket, Danışmanlık Hizmeti Alacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çin Mahkemesi, Blockchain’i Delil Olarak Kabul Edecek! Asya Ülkelerinde Bitcoin’e İlgi Azalma Eğiliminde Mi? Verge XVG yeni ortaklar ile piyasaya tekrar dönüş yapıyor Japonya’nın En Büyük Demiryolu Kripto Para Ödemelerini Kabul Etmeyi Planlıyor Uzman görüşü: Bu çarpıcı rapor Bitcoin fiyatını etkiler mi? Bugünün Kâr Lideri Holo’da Artış Devam Edecek Mi? HOT İçin Kritik Seviye Nedir?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır