Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

BCH Hash savaşları yüzünden Bitcoin kan kaybetmeye devam ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » BCH Hash savaşları yüzünden Bitcoin kan kaybetmeye devam ediyor
BCH Hash savaşları yüzünden Bitcoin kan kaybetmeye devam ediyor

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin kan kaybetmeye devam edecek mi? Kriptopara piyasalarını etkilemeye devam eden Bitcoin Hash savaşları nedeniyle fiyatlar bugün %11.2 oranında bir düşüş daha yaşadı. Etkilenen sadece Bitcoin değil bu savaşlar altcoinleri de vurmaya devam ediyor.

Bitcoin kan kaybetmeye devam edecek mi?Coinmarketcap verilerine baktığımızda, Bitcoin kan kaybetmeye devam ettiğini görüyoruz. Altcoinlerde de durum bundan farklı değil. Piyasaya kasvetli bir hava hakim ve Bitcoin hash savaşları konusu henüz netlik kazanmadığından piyasadaki belirsizlik devam ediyor.

İlk sıradaki 20 dijital para tamamen kırmızıya boyandı. Ayı piyasasının etkisiyle tüm kriptoparaların toplam piyasa değeri yılın en düşük seviyesi olan 166 milyar doların altına düştü.

Bitcoin Cash forku sonucu ortaya çıkan yeni tokenler arasındaki çekişme kolay kolay bitecek gibi görünmüyor. Geçen hafta yaşanan kayıpların Cuma günü tersine dönmesi beklenirken, Bitcoin kan kaybetmeye devam etti. Hem Bitcoin hem de Altcoinler bugün daha fazla kayıp yaşadı.

İlk sıradaki 20 tokenden en fazla düşüş kaydeden (yaklaşık %15 oranında) Tezos (TEZ)’u, Neo (NEO), Ethereum Classic (ETC) ve Tron (TRON) takip ediyor. Son 24 saatte bu tokenlerin hepsi de %12’den fazla düşüşe uğradı.

Ether (ETH) %11,67 düşüş ile 153.43’dan işlem görüyor ve piyasa sıralamasında en yüksek 2. kripto iken, bu süreçte koltuğunu XRP’ye kaptırdı. Ripple’in (XRP) gerisinde kalan ETH’de Bitcoin gibi düşmeye devam ediyor.

Bitcoin ise bugün, 500 $’lık bir düşüş ile 4,950 dolar bandında yer aldı. Hatta yazının yayınlandığı sırada % 11,26’lik düşüş ile 4.987,09 dolardan işlem görüyordu.

Belirsizlik devam ettikçe Bitcoin fiyatı düşüyorBu arada, borsalar, BCH’nin tartışmalı hard forku sonucu hangi tarafı seçecekleri konusunda resmi açıklamalar yayınlamaya başladı. ABD merkezli Kraken ve Bittrex borsaları, SV’yi desteklemeyi tercih ederken, ABC’nin en büyük destekçisi Bitmain kurucu ortağı Jihan Wu ise SV holdinglerinin 1 milyon tokenini satışa sunacağını kamuoyuna duyurdu.

342.962 dolarlık fiyata sahip BCH tokeni, büyük bir zararla işlem görüyor. Ancak gelişmeler devam ettikçe piyasanın daha volatil bir hale dönüşeceği tahmin ediliyor.

Kriptopara piyasasının önemli bir yorumcusu olan BitTorrent’in yaratıcısı Bram Cohen, Bitcoin Cash hash savaşının çok uzun süre devam edemeyeceğini düşünüyor. Ve bu rekabetin bir fiyasko ile sonuçlanacağını iddia ediyor:

“Bitcoin Cash’in şu anki durumu oldukça açık, ancak bu sürdürülebilir bir şey değil”

“Bitcoin Cash iki ayrı parçaya ayrıldı fakat ilginçtir ki; her ikisi de bölünmeden önceki platform ile aynı hash hızına sahip.”

Bitcoin Cash ABC veya Bitcoin Cash SV hash gücü bakımından rekabete devam ediyor. Henüz tercihini tam olarak yapamayan piyasa katılımcıları yüzünden piyasadaki belirsizlik derinleşiyor. Bu belirsizlik ise tüm kriptoparaları içine çekmeye devam edecek ve Bitcoin kan kaybetmeye devam edecek gibi görünüyor.

Kaynak: Bitcoinist

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

BCH Hash savaşları yüzünden Bitcoin kan kaybetmeye devam ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Europol doğruluyor: Monero, kolluk kuvvetlerine sorun yaratıyor İşte Lord Ripple’ın saflarına kattığı banka ve şirketler Bitcoin opsiyonlarındaki en büyük bahis yakında değersiz olacak Weiss Ratings’e Göre BTC 4 Bin Dolara Düşecek Finansal İstikrar Kurulu: Kripto Paralar Küresel Ekonomiye Tehdit Değil Sıcak Gelişme: Binance İtibari Para Kapılarını Açtı – Kripto Paralar İçin Kredi ve Bankamatik Kartı Ödemesi Getirildi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır