Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Basel Üniversitesi Vitalik Buterin’e Fahri Doktora Unvanı Verdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Basel Üniversitesi Vitalik Buterin’e Fahri Doktora Unvanı Verdi
Basel Üniversitesi Vitalik Buterin’e Fahri Doktora Unvanı Verdi

3/3


2/3


İsviçre‘nin en eski üniversitesi olan Basel Üniversitesi, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’e fahri doktora unvanı verdi.

Buterin’e Yeni Unvan

İsviçre’nin önde gelen üniversitelerinden Basel Üniversitesi’ndeki İşletme ve İktisat Fakültesi, Vitalik Buterin’e “kripto para ve akıllı kontrat alanlarındaki olağanüstü başarılarından” dolayı fahri doktora unvanı verdi.


Fakülte dekanı Prof. Dr. Aleksander Berentsen, Vitalik Buterin’e fahri doktorluk unvanı veriyor. Kaynak: Universitat Basel
Ethereum’un kurucusu olan Vitalik Buterin, fahri doktorasını iktisat kuramı profesörlerinden olan ve aynı zamanda fakülte dekanlığı yapan Aleksander Berentsen’in elinden aldı.

Basel Üniversitesi, yukarıda da belirtildiği üzere Buterin’in özellikle kripto para ve akıllı kontrat alanlarına getirdiği yenilikleri takdir ediyor. Basel Üniversitesi Buterin’in ayrıca merkezsizlik bağlamında attığı adımların da çığır açıcı olduğuna inanıyor.

Buterin Merkeze Karşı

Buterin bundan birkaç ay önce merkezi kripto para borsaları hakkında bazı açıklamalar yaptı. Buterin, kripto para sektöründe faaliyet göstermesine rağmen belli bir merkeze bağlı olan borsalar hakkında pek olumlu düşüncelere sahip değil.


İlgili haber:
Vitalik Buterin: Merkezi Borsalar Umarım Cehenneme Gider

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, belli bir sistem içerisindeki gücün tek bir merkeze yoğunlaşmasını oldukça yanlış buluyor. Buterin’e göre özellikle kripto para sektöründeki şirketlerin bu olgudan bir an önce uzaklaşmaları gerekiyor.

Basel Üniversitesi’nin belirttiği üzere kripto para alanında çeşitli yeniliklere imza atan Buterin, merkezsiz uygulamaların (dApp) gelişiminde de büyük bir rol oynadı. Basel Üniversitesi’nin deyimiyle “herhangi bir üniversiteye bağlı olmadan bilimsel makaleler yazmayı başaran” Buterin, merkezsizlik olgusunu savunmaya devam ediyor.

Basel Üniversitesi Vitalik Buterin’e Fahri Doktora Unvanı Verdi isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Basel Üniversitesi Vitalik Buterin’e Fahri Doktora Unvanı Verdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

HSBC’nin Kripto Paralarla İlgili İşlemleri Yasakladığı İddia Ediliyor! Sıcak Gündem: SEC’in Bitcoin ETF onayını neden geciktirdiği belli oldu Bitcoin Alanlar Endişeli Mi? Thomas Lee: Bitcoin’in 200 Günlük Hareketli Ortalamanın Üzerindeki Hareketi Büyük Avantaj Amerikan Hükümeti Ülkedeki İlaçları Blockchain ile Takip Edecek Avustralya’nın En Büyük Kripto Soygununu Yapan Kadın Tutuklandı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır