Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bankacılık Devi Sberbank CEO’su: Blockchain Teknolojisi 3-5 Yıla Hazır Olacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bankacılık Devi Sberbank CEO’su: Blockchain Teknolojisi 3-5 Yıla Hazır Olacak
Bankacılık Devi Sberbank CEO’su: Blockchain Teknolojisi 3-5 Yıla Hazır Olacak18 Ekim tarihinde yerel bir haber kaynağı olan RIA Novosti‘nin bildirdiğine göre, devlete ait olup Rusya’nın en büyük bankalarından birisi olan Sberbank‘ın CEO’su Herman Gref, kripto paralar ve blockchain hakkında ilginç açıklamalarda bulundu. Gref küresel hükümetlerin, merkezi modellere, merkeziyetsiz kripto para birimlerinin büyümesini sağlama ”izni” vermeyeceğini düşünüyor. CEO’ya göre bu iznin verilmesi için en az 10 yıl gerekmekte.

Gref hükümetlerin henüz merkezi para birimlerinden ayrılmaya hazır olmadıklarını ve bu yüzden merkeziyetsiz dijital para birimlerinin genel geçer kabule ulaşmasını kabul etmeyeceklerini de vurguladı.

”Hükümetler merkezi rollerinden vazgeçmeyecekleri ve merkeziyetsiz kripto para birimlerine izin vermeyecekleri için, kripto para birimlerinin geleceği çok parlak değil. Bu uygun bir model olsa da – benim için -, ben dağıtık modeli tercih ederdim ki buna para arzı da dahil. Ama görünüşe göre bu önümüzdeki – biraz iyimser olalım – 10 yıl boyunca gündemde olmayacak gibi duruyor.”

Gref bunun yanı sıra kripto para birimlerinin alt yapısını oluşturan blockchain teknolojisi hakkında ise tamamen zıt olumlu görüşlere sahip. Sberbank CEO’su söz konusu teknolojinin 3 ile 5 yıl arasında genel geçer kabule ulaşacağını düşünüyor.

”Blockchain teknolojisi henüz hazır değil. Ne zaman hazır olacak? Benim görüşüme göre 3 ile 5 yıl arasında. […] Blockchain’in potansiyeli çok fazla. Teknolojiye atfedilmiş felsefe bir çok alandaki yaklaşımları değiştirebilir. Bu teknolojiyi geliştirmek hem iş hem de kamu sektörüne çok fazla değer katabilir.”

CEO bunun yanı sıra hükümetlerin kripto para birimleri hakkında ”ne onları öldürecek, ne de onları tamamen serbest bırakacak” ortalama bir yasal çerçeve getirmeleri gerektiğini de vurguladı.

Bankacılık Devi Sberbank CEO’su: Blockchain Teknolojisi 3-5 Yıla Hazır Olacak isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bankacılık Devi Sberbank CEO’su: Blockchain Teknolojisi 3-5 Yıla Hazır Olacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü Analist: Yarılanma, LTC’ye Hep İyi Gelir, Fiyata Dikkat Edin Justin Sun’ın Çantasında Hangi Kripto Paraların Olduğu Belli Oldu Bitcoin madenciliği için 260 milyon dolarlık ekipman Kripto Para Piyasasında Ani Hareketlilik – Bitcoin 4.600 Dolara Dayandı! Kripto Para Teminatlı Kredi İşletmeleri, Ayı Piyasasına Rağmen Yükselişte! Facebook’un “Globalcoin” Adlı Kripto Parası İçin Tarih Açıklandı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır