Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bank of America Bitcoin (BTC) ve kripto para saklamak için patent aldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bank of America Bitcoin (BTC) ve kripto para saklamak için patent aldı
Bank of America Bitcoin (BTC) ve kripto para saklamak için patent aldı

© Reuters.  © Reuters.

Bank of America (NYSE:BAC) Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paraları bünyesinde saklayabilmek için patent aldı. Alınan bu patent sayesinde, insanlar private keylerini, ledger’lar yerine isterlerse Bank of America da da himaye edebilecekler. Makalemizi okumaya devam ediniz.

Bank of America Bitcoin dijital kasaları ne kadar güvenilir?

Bank of America’nın, 2 yıl önce başvurusunu yaptığı ancak bu hafta kesinleşen patent sonucu, kripto para meraklıları tarafından olumlu karşılandı. Çünkü özel kripto anahtarlarıyla bazı sıkıntılar yaşanıyordu.

Özel kripto anahtarları için mevcut depolama yöntemleri ile ilgili sorun şu şekildeydi: “söz konusu cihazlar hacker saldırılarına karşı gerçek zamanlı yanıt vermemektedir. Kullanıcıların hizmetine sunulan bu ürün sayesinde özel kriptografi anahtarlarının kötüye kullanılmasının da önüne geçilmiştir.”

Bank of America yaptığı açıklama da, özel anahtarların büyük çoğunluğunun, düzenli tüketici sınıfı cihazlarda saklandığını ve bir kullanıcının private key’ini gasp etmek isteyen hackerlar tarafından sabote edilmesinin çok da zor olmadığını belirtiyor.

Esasen Bank of America, özel anahtarlar için bir banka olarak hizmet vermek istiyor. Büyük bir bankacılık şirketinin gerekli sigortası ve desteğiyle oluşturulmuş dijital bir kasa fikri kulağa pek de kötü gelmiyor. Bizler bu dijital kasanın pazarda kendisine önemli bir yer edineceği kanaatindeyiz.

Dijital kasanın güvenlik önlemleri!!!Bank of America, kripto dünyasına hizmet verebilmek için güvenlik önlemlerini maksimuma çıkarttı. Sonuçta işlerin ters gitmesi durumunda şirket büyük bir sıkıntıya girebilir.

Şirket, sistemin potansiyel bir tehlike altında kaldığı durumlarda, kasalardan anahtar verileri silerek sabotaj girişimlerine otomatik cevap veren yedek bir anahtar sistemi kurmuştur.

Ayrıca sistemin 3. Kişilerce kurcalanmalarına karşı özel düzenlemeler yapılmıştır. Herhangi olağan dışı bir işlemin önüne geçilmesi için, depolama aygıtların birinci işlemci ile devamlı irtibat halinde olması ve bunları çepe çevre çevreleyen bir düzine özelleştirilmiş güvenlik sensörleri kurulmuştur. Örneğin şirket yaptırdığı analizlerde server merkezinin her bir noktasındaki sıcaklığı tespit ettirmiştir. Ve bu merkezin herhangi bir yerinde yapılacak ekstra bir işlemin oluşturacağı sıcaklık fark edilecek ve hemen güvenlik protokolleri devreye girecektir.

Dipnot: Sizce kripto paralar için en güvenli yer neresi ?

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bank of America Bitcoin (BTC) ve kripto para saklamak için patent aldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Charlie Lee: Altın Alternatifi Gümüş, Bitcoin Alternatifi Litecoin Bir Sonraki Bitcoin Rallisinde Kripto Market Hacmi 10x Bekleniyor: Pantera Capital İstanbul’da Kripto Para Dolandırıcılığı: 437 Bin Lira Çalındı Büyük Fırsat: Binance’de 9,5 Milyon XLM Airdrop’u Başladı! Facebook Kurucusu Mark Zuckerberg Bitcoin ve Geleceği Quadriga’nin Ulaşılamayan Fonlarına 500.000 Dolarlık Bitcoin Daha Gönderildi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır