Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bakkt 12 Aralık’da Bitcoin Vadelilerini Ticarete Açıyor. Bu Karar ETF’leri Nasıl Etkiler?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bakkt 12 Aralık’da Bitcoin Vadelilerini Ticarete Açıyor. Bu Karar ETF’leri Nasıl Etkiler?
Bakkt 12 Aralık’da Bitcoin Vadelilerini Ticarete Açıyor. Bu Karar ETF’leri Nasıl Etkiler?

© Reuters.  © Reuters.

Bakkt 12 Aralık’da Bitcoin vadelilerini kendi platformunda başlatacak Bunun ile ilgili uluslararası Borsa olan ICE (New York Borsasının ana kuruluşu) Bakkt’ın Bitcoin vadelileri Aralık Ayında başlatacağını duyurdu.

Bakkt 12 Aralık’da Bitcoin Vadelilerini Başlatıyor!Bakkt ICE tarafından geliştirilen bir kripto para platformu. Platform yatırımcıların, ticaretle uğraşanların ve tüketicilerin, dijital varlıklara yatırım yapmalarını ve onları hızlı, düzenli ve uygun maliyetli kullanmalarını amaçlıyor. Bakkt’ın planları arasında bir çok yeni ürünü piyasaya sürmek var. Kripto para vadelileleri de bunlar arasında.

Bakkt’ın Kararı Bitcoin Vadelileri Nasıl Etkiler?24 Ağustos’da SEC üç şirket tarafından sunulan Bitcoin ETF’leri dosyalarını reddetti. Dosyaların hepsinde CME grup ve Cboe tarafından işletilen BTC vadelilerinin, BTC fiyatının tabanını belirlemesi teklifi vardı.

O sırada SEC düzenlenmemiş bir kripto para borsası ile yatırım yapılması konusunda ciddi endişelere sahitp ve bu şirketler gönderdikleri dosyalarla bu endişeleri gidermeyi planlamışlardı. Ancak SEC dosyaları reddederken Bitcoin vadeliler piyasasını yeterli görmediğini de açıklamıştı:

“ ETF’ler, menkul kıymetler borsasının manipülatif faaliyetleri önlemek için geliştirdiği kurallara uymuyorlar. Ayrıca, bitcoin vadeliler piyasasının yeterli büyüklükte olduğunu gösterecek kayıtlarda yok.”

Şu anda ise, Bitcoin vadeliler, 2017 sonunda BTC vadeliler takasını tamamen düzenlenmiş şekilde çalıştırmaya başlayan CME Grup ve Cboe tarafından yönetiliyor.

Bakkt’ın BTC vadeliler pazarına girmesinin piyasadaki likiditeyi ve yatırım faaliyetlerini arttırması bekleniyor. Bu durum SEC’in piyasanın önemini ve vadelilerin BTC’nin gerçek fiyatı üzerindeki etkisini anlamasına yol açabilir

Bu konuda ICE’nin resmi açıklaması şöyle:

“ ICE Vadeliler U.S Inc., 12 Aralık 2018’de yeni Bakkt Bitcoin(USD) Günlük Vadeliler Sözleşmesini Listeleyecek. Bakkt Bitcoin(USD) Günlük Vadeliler Sözleşmesi, ICE’nin Dijital Varlıklar Deposu Bakkt LLC’de tutulan bir fiziksel ödeme günlük vadeliler sözleşmesidir ve ICE Clear US,Inc tarafından işlem görecektir. Her vadeliler sözleşmesi Bakkt Dijital Varlık Deposunda tutulan bir bitcoinin teslimini ve dollar olarak ticaretini gerektiriyor.”

Milyarder Yatırımcı Mike Novogratz Aynı FikirdeKripto para piyasasının ilk yatırımcılarından ve Galaksi Dijital CEO’su olan Novogratz Bakkt BTC vadelilerinin başlamasının, BTC vadeliler piyasasına dayalı BTC ETF’lerinin yakın zamanda onaylanması ihtimalini artıracağını söylüyor.

Kripto para piyasası, Bakkt, Coinbase ve Bitgo gibi şirketlerin gösterdiği gelişmeler sayesinde özellikle, kurumsallaşmaya doğru hızla ilerliyor. Bu şirketler kripto muhafaza çözümleri sunmaya başladılar. Çünkü kurumsal yatırımcılar ve kripto para dünyası arasındaki son engel bu muhafaza çözümleri.

Yakın zamanda SEC’in bu yönde vereceği karar da dört gözle bekleniyor. SEC kararları piyasa üzerinde çok büyük etkiye sahip. Umuyoruz ki SEC piyasaya olumlu hava getirecek şekilde kararlar alır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bakkt 12 Aralık’da Bitcoin Vadelilerini Ticarete Açıyor. Bu Karar ETF’leri Nasıl Etkiler? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’i Amerikalılar körüklüyor, Asya saatlerinde düşüyor Çarpıcı anket: Türkiye’de her beş kişiden birinin Bitcoin’i var! Analist İddialı: Bitcoin 100 Bin Doları Görecek! Bitcoin Yükseldikçe Piyasa Güçleniyor Bitcoin fiyat analizi: BTC gün içinde nasıl hareket edebilir? Jack Dorsey, Twitter’da BTC Kullanarak Satın Aldığı Ürünü Paylaştı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır