Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

BAE Hükümeti Yıllık Toplantıyı Bitirdi: Blockchain ve Yapay Zeka Masaya Yatırıldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » BAE Hükümeti Yıllık Toplantıyı Bitirdi: Blockchain ve Yapay Zeka Masaya Yatırıldı
BAE Hükümeti Yıllık Toplantıyı Bitirdi: Blockchain ve Yapay Zeka Masaya YatırıldıBirleşik Arap Emirlikleri Hükümeti’nin bu yıl düzenlediği toplantıda Blockchain ve Yapay Zeka (AI) gibi teknolojilere değinildi.

Blockchain ve BAE

Birleşik Arap Emirlikleri Hükümeti, bu yıl ikincisini düzenlediği hükümet toplantısında Blockchain gibi teknolojileri masaya yatırdı.

Hükümete bağlı olan Yapay Zeka ve Blockchain Ortak Çalışma Ekibi tarafından düzenlenen toplantıda ülkede atılabilecek teknolojik adımlar hakkında bazı fikirler sunuldu.

Hükümet Blockchain gibi teknolojiler için gerekli altyapıları oluşturarak ülkeye yabancı yatırım almak, bu alanda uzman olan isimleri de Birleşik Arap Emirlikleri’ne getirmek istiyor.

Yeni Projeler

Düzenlenen toplantıda AI ve Blockchain Rehberlik Projesi adlı yeni bir projeden bahsedildi. Bu projenin amacı söz konusu teknolojiler için hükümet bağlamında yeni standartlar hazırlamak. Projenin bir diğer amacı da yine söz konusu teknolojilerin hükümet kuruluşlarında kullanılıp kullanılamayacağını değerlendirmek.

Toplantıda yaşanan bir diğer gelişme ise Milli AI ve Blockchain Kapasite Gelişim Programı’nın açılışı oldu. Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa geliştirilen bu yeni program doğrultusunda üniversitelerde AI ve Blockchain gibi teknolojiler hakkında dersler verilecek.

Bu program kapsamında ayrıca bu teknolojilerde uzmanlaşmak isteyen kişiler için özel dersler hazırlanacak. Bu dersler her bilgi düzeyinden insana hitap edecek.

Yapay  Zeka Bakanı olan Omar bin Sultan al Olama, bu yeni projeler hakkında şu yorumu yapıyor:

“Birleşik Arap Emirlikleri olarak yapay zeka ve blockchain teknolojileri finans, sağlık, eğitim ve diğer sektörlerde kullanma konusunda kararlıyız. Hükümet bu alanlarda yenilikçi projeler üretebilmek için çeşitli hükümet kuruluşları, uluslararası şirketler ve startuplar arasında işbirliği geliştirmek istiyor.”

BAE Hükümeti Yıllık Toplantıyı Bitirdi: Blockchain ve Yapay Zeka Masaya Yatırıldı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

BAE Hükümeti Yıllık Toplantıyı Bitirdi: Blockchain ve Yapay Zeka Masaya Yatırıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

CFTC Eski Başkanına Göre Facebook’un Parası Bir Menkul Kıymet Yeni Bir Stabil Koin USDS Geliyor Ripple tabanlı yeni para transferi servisi piyasaya sürülüyor Çin’deki Madenciler Ülkelerinden Çıkıyor İşte Bitcoin’in Önümüzdeki Hafta Görebileceği Seviyeler Dev Bitcoin borsası, Türkiye’ye geliyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır