Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Avrupa Merkez Bankası: Kripto Para Birimi ”Planı Yok”, Nakit Talebi Artıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Avrupa Merkez Bankası: Kripto Para Birimi ”Planı Yok”, Nakit Talebi Artıyor
Avrupa Merkez Bankası: Kripto Para Birimi ”Planı Yok”, Nakit Talebi Artıyor

© Reuters.  © Reuters.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) başkanı Mario Draghi‘nin 12 Eylül tarihinde Avrupa Parlamentosuna yaptığı açıklamalara göre, şu an için Avrupa Merkez Bankasının kendi kripto para birimini çıkartmak gibi bir ”planı yok.”

Avrupa Parlamentosu milletvekillerinden Jonás Fernández‘in sorusuna yanıt veren Draghi, Merkez Bankasının kendi kripto para birimini üretmesinden önce, kripto para birimlerinin altında yatan teknolojinin ”önemli gelişme” göstermesi gerektiğini vurguladı.

”ECB ve Eurosystem’in şu an için merkez bankası dijital para birimi üretme planı yok.”

”Yine de, nakit parayı tamamlamak açısından böyle bir para birimini piyasaya sürmenin potansiyel sonuçlarını dikkatli bir şekilde analiz ediyoruz.”

Draghi, neden böyle bir planı olmadığını soruyu soran milletvekiline açıklarken, belirli faktörlere değindi.

”Merkez bankası dijital para birimini piyasaya sürmek için potansiyel olarak kullanılabilecek teknolojiler, şimdiye kadar ciddi bir şekilde test edilmedi ve bunların merkez bankası bağlamında kullanılabilmek için önemli bir gelişim göstermesi gerekiyor.”

Başkan açıklamasının devamında, merkez bankasının bireysel hesapları ve aileler ile şirketlere ait hesapları denetlemesi gerekliliğinden dolayı, böyle bir durumun merkez bankasını bankacılık sektörü ile rekabete sokacağını ve bunun da potansiyel olarak ek masraflara ve risklere neden olacağını vurguladı.

Kendisi daha sonra Avrupa bölgesi içerisinde şu an ek bir para birimine gerek olmadığını, nakit banknotlara olan talebin EU28 içerisinde ”büyümeye devam ettiğini” belirtti.

Avrupa Merkez Bankası: Kripto Para Birimi ”Planı Yok”, Nakit Talebi Artıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Avrupa Merkez Bankası: Kripto Para Birimi ”Planı Yok”, Nakit Talebi Artıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABDli milletvekillerinde Bitcoin vergisi çıkışı Ripple CEO’su Facebook’un Libra’sı İle İlgili Olarak Endişe Duyuyor Mike Novogratz: Kripto Paraların Çirkin Yüzü Ben Oldum! Ethereum’da kilit destek 185 dolar seviyesinde Bitcoin Kritik Direnç Seviyesini Aşabilecek Mi? FxPro Analisti Açıklıyor Ethereum’u (ETH) 100 kat arttırabilecek proje onaylandı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır