Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Asya Pasifik Bölgesinin Blockchain Endüstrisi Nasıl Bu Kadar Hızlı Büyüyor? 545 Milyon Dolardan, 16 Milyar Dolara!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Asya Pasifik Bölgesinin Blockchain Endüstrisi Nasıl Bu Kadar Hızlı Büyüyor? 545 Milyon Dolardan, 16 Milyar Dolara!
Asya Pasifik Bölgesinin Blockchain Endüstrisi Nasıl Bu Kadar Hızlı Büyüyor? 545 Milyon Dolardan, 16 Milyar Dolara!Global Market Insights‘ın yakın zamanda yayınladığı rapora göre, Asya Pasifik bölgesinin blockchain piyasası, blockchain tabanlı firmalara olan yatırımlar sayesinde inanılmaz bir artış yaşamakta. Aynı araştırma bunun yanı sıra bölgedeki blockchain piyasasının önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde 16 milyar dolar gibi inanılmaz bir seviyeye ulaşacağını ön görmekte. En yakın tarih olarak ise 2024 yılı vurgulanıyor.

2016 yılının başlarında, blockchain tabanlı startup firmalarına yapılan yatırım sayısı 135 olarak bilinmekte. Söz konusu 135 anlaşma ve yatırım o zaman piyasaya 545 milyon dolar kazandırmıştı. Daha sonra 2017 yılında piyasa %50 gibi bir büyüme yakaladı ve 185 anlaşmaya imza atıldı. Bu da piyasaya 1 milyar dolarlık yatırım çekti.

Artışın sebebi ise büyük ihtimalle blockchain teknolojisinin sundukları ve neredeyse her sektörde kullanılabiliyor olması. Ripple, IBM (NYSE:IBM), Microsoft (NASDAQ:MSFT), Amazon (NASDAQ:AMZN), Digital Asset Holding, Chain, Abra, R3, SAP, Digiledg, Earthport, Coinbase, BTL Group, Blockstream, BitSE, Bloq, Blocko, Asta Solutions, Alphapoint ve Bacoor gibi nice dünya devi şu an aktif olarak blockchain kullanmakta.

Hükümetler de İşin İçinde
Global Market araştırmasına göre, blockchain teknolojisine böylesine bir ilginin en büyük tetikleyicisi ile hükümetler. Bölgenin blockchain teknolojisini desteklemesi ve startup firmalarına yardım etmesi sonucu, Asya Pasifik neredeyse hiçbir coğrafyada görülmeyen bir yüzdelik artışa sahip oldu. Özellikle Çin, daha sonra da Singapur gibi ülkeler blockchain teknolojisi için çeşitli programlar başlattı ve bunu devlet eliyle yürütmeye kararlı gibi gözükmekte.

Asya Pasifik Bölgesinin Blockchain Endüstrisi Nasıl Bu Kadar Hızlı Büyüyor? 545 Milyon Dolardan, 16 Milyar Dolara! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Asya Pasifik Bölgesinin Blockchain Endüstrisi Nasıl Bu Kadar Hızlı Büyüyor? 545 Milyon Dolardan, 16 Milyar Dolara! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dan Morgan: Ripple’a Asya piyasasından muhteşem bir talep var iQCashNow Türkiye Pazarına Giriş Yapıyor Electroneum ETN Geleceğin PayPalı Olabilir mi? Kripto Para Piyasası Kan Ağlıyor – 6 Milyar Dolar Piyasadan Silindi Bitcoin’in Fiyatını 2019 Sonuna Kadar 40.000 Dolar Yapabilecek 4 Faktör – Chris Kline Açıklıyor! Bitcoin Sakin; Kripto Kullanıcı Sayısı, Araştırmalara Göre, 2018’de İkiye Katlandı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır