Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Araştırma: Lightning Network, Ticari Kullanımdan Hala Çok Uzak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Araştırma: Lightning Network, Ticari Kullanımdan Hala Çok Uzak
Araştırma: Lightning Network, Ticari Kullanımdan Hala Çok UzakBitcoin 2017 yılının Aralık ayında zirve yaptığında, insanlar ağda inanılmaz bir trafik oluştuğunu ve Bitcoin blockchain’indeki işlem ücretlerinin rekor boyutlara yükseldiğini fark etti. Bitcoin geliştiricileri de o anda ağın ek çözümlere ihtiyaç duyduğunu ve Lightning Network ile bunun en azından azaltılabileceğini öne sürdü ve o günden beri Lightning Network geliştirmeleri devam etmekte.

Ancak görünüşe göre, söz konusu LN çözümü, gerçek anlamda başlatılabilmek için henüz çok daha fazla zamana ihtiyaç duymakta. En azından Scipio ERP’nin yayınladığı araştırmaya göre, durum tam olarak bu.

LN’yi Kullanması Oldukça Zor
Araştırmacılar, konuyu derinlemesine incelemek için Scipio ERP için bir tür Lightning eklentisi üretti ve sistemin nasıl çalıştığını incelemek istedi. Ağın gerçek anlamda kullanıma hazır olup olmadığını denetleyen araştırmacılar, hem iyi hem de kötü sonuçlar elde etti. İşe iyi tarafından bakacak olursak, en iyi şartlarda herhangi bir ödeme 5 ile 10 saniye içerisinde onay almakta. Ancak kötü yöne bakacak olursa, durum birazcık karışık gözüküyor.

LN özellikle ‘kümelenme’ konusunda – aynı anda birden fazla başka sunucuyu çalıştırmak – oldukça kötü sonuçlar aldı ki bu online satıcılar için olmazsa olmaz bir konu. Geliştiricilere göre Lightning Network teknolojisini online satıcılar için uygulamaya koymak, ‘deveye hendek atlatmaktan’ çok daha zor ve gerçek anlamda profesyonel bir çaba gerektiriyor.

Bunun yanı sıra ağ çoğu ödeme platformunun sağladığının aksine, oldukça kötü kullanıcı tecrübesi sunuyor ve bu da rekabet konusunda LN’yi bir adım geri atıyor. Bunun yanı sıra araştırmada belirtilene göre müşterilerin ödeme yapabilmesi ve satıcının ödeme alabilmesi için en azından 10 adım gerekli.

Araştırma: Lightning Network, Ticari Kullanımdan Hala Çok Uzak isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Araştırma: Lightning Network, Ticari Kullanımdan Hala Çok Uzak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

2010’dan beri uykuda olan Bitcoin cüzdanı harekete geçti Telegram’a Kripto Para Alım Satımı Geliyor Ünlü Analistlere Göre Boğa Rallisini Doğrulayacak Kritik Bitcoin Seviyeleri Gürcistan, İzlediği Politika ile Kripto Para Girişimlerinin ‘Evi’ Olmayı Amaçlıyor Bu Buluş Bitcoin Madenciliğinin Kaderini Değiştirebilir Litecoin yarılama (halving) LTC fiyatlarını arttırabilir!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır