Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Araştırma: Kripto Paralarla En Aktif İşlem Gören İtibari Para Amerikan Doları Oldu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Araştırma: Kripto Paralarla En Aktif İşlem Gören İtibari Para Amerikan Doları Oldu
Araştırma: Kripto Paralarla En Aktif İşlem Gören İtibari Para Amerikan Doları Oldu

2/2


2/2

Yönetim ve teknoloji danışmanlık firması GreySpark, 4 Eylül tarihinde yayınladığı bir araştırmada ABD dolarının kripto para birimlerine karşı en aktif işlem gören itibari para olduğunu ifade etti.

Söz konusu araştırma 2017 yılında Bitcoin’in fiyatı 20.000 dolara vurduktan sonra kripto para dünyasının elde ettiği popülerliğe odaklanmakta.

GreySpark uzmanları kripto para fiyatlarının Google (NASDAQ:GOOGL) arama  verileriyle de örtüştüğünü ortaya çıkardı. Örnek vermek gerekirse, Bitcoin’in birim fiyatının 19.000 dolar ile 20.000 dolar arasında gezindiği vakitlerde, Google’daki ”Bitcoin” veya ”kripto para birimi” aramaları adeta rekor bir seviyeye ulaşmış.


Kaynak: GreySpark.com

Dahası, araştırmacılar kripto para birimlerinin ticari hacimlerinin de çoğu piyasayı aştığını, çoğunlukla itibari paralarla işlem gördüğünü vurgulamakta. Araştırmadan elde edilen bulgulara göre son bir kaç yıldır kripto para birimlerine karşı işlem gören ve en çok paya sahip olan itibari para ise ABD doları.

2018 yılı boyunca, Ocak 2018 tarihinde bütün kripto para birimlerinin piyasa hacmi rekor bir seviye olan 800 milyar dolara ulaştıktan sonra, 20’den fazla kripto para birimi 1 milyar doların üzerinde piyasa hacmine erişmiş.

Araştırma bunun yanı sıra ülkeleri kripto para birimlerine karşı olan sertliklerine göre 3 gruba ayırmış. Avustralya, Güney Kore, İsviçre ve Japonya kripto ile ilgili kuralları çabuk ortaya koyup, yeni teknolojiye çabucak geçiş yapan ülkeler arasında yer alırken, Kanada, ABD, Rusya gibi ülkeler bu yeni varlık sınıfına nasıl yaklaşılacağı konusunda daha fazla endişe edip çok daha yavaş bir ilerleme kat etmiş. Çin ve Kolombiya gibi ülkeler ise çok sert bir şekilde yasaklama yoluna gidenler grubunda yer alıyor. Türkiye konusunda ise bir bilgi verilmemekte.


Araştırma: Kripto Paralarla En Aktif İşlem Gören İtibari Para Amerikan Doları Oldu isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Araştırma: Kripto Paralarla En Aktif İşlem Gören İtibari Para Amerikan Doları Oldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Lider Bitcoin Borsası Binance’e Dişli Bir Rakip Geliyor Finansal Analistler Brexit’in Kripto Para Fiyatlarını Yükselttiği Görüşünde Bugün bir gündeki en büyük kripto para transferlerinden biri gerçekleşecek 2019’da önemli atılımlar yapan BtcTurk, 2020’de hedef yükseltiyor İtalya, İlk Defa Bir Blockchain Düzenlemesi ile Kripto Dünyasına Katıldı Trump’ın Bitcoin tweet’i nasıl yorumlanmalı? “Başarı kilidi açıldı!”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır