Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Araştırma: Kripto Para Borsaları Son 2 Yılda Hackerlara 882 Milyon Dolar Kaptırdı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Araştırma: Kripto Para Borsaları Son 2 Yılda Hackerlara 882 Milyon Dolar Kaptırdı!
Araştırma: Kripto Para Borsaları Son 2 Yılda Hackerlara 882 Milyon Dolar Kaptırdı!Bir siber güvenlik firması tarafından yeni yapılan araştırmaya göre, geçtiğimiz iki yılın toplamı boyunca kripto para borsaları tarafından hackerlara kaptırılan fonların miktarı 882 milyon doları aşıyor. Araştırma bunun yanı sıra gelecekte de bu eğilimin artacağını ve hackerların dikkatlerini daha fazla borsalara vereceklerini vurgulamakta.

Günlük 1.3 Milyon Dolarlık Kayıp
Moskova menşeli siber güvenlik firması Group-IB, yeni yayınladığı araştırmasında geçtiğimiz iki yıla yayılan ve kripto para borsalarına karşı yapılan hacker saldırılarını mercek altına aldı. Araştırma sonucuna göre toplam zarar 882 milyon doların üzerinde. Eğer bu miktarı günlük ortalamaya bölecek olursak, günlük olarak hackerlara kaptırılan miktar 1.3 milyon dolar gibi inanılmaz seviyelerde yer alıyor.

Araştırmaya konu olan en büyük saldırı ise bir çok kripto para topluluğu üyesinin aşina olduğu 532 milyon dolarlık NEM tokeni hacklenmesi. Söz konusu olay Japonya’nın önemli borsalarından Coincheck’in başına gelmişti ve daha sonra Japonya ciddi bir kural değişimine gitmişti. Araştırmanın ikinci sırasındaki büyük olay ise İtalyan BitGrail kripto para borsası. BitGrail 170 milyon dolarlık NANO hacklenmesi sonrası iflas bayrağını kaldıranlardan bir tanesi oldu. Geçtiğimiz tarihlerde diğer önemli kripto para saldırıları arasında Bithumb, EtherDelta ve Zaif de yer alıyor.

Saldırıları düzenleyen hacker gruplarının arasında ise Lazarus, Cobalt, Silence ve MoneyTaker gibi önemli isimler yer almakta.

İşler Daha da Kötü Olacak
Group-IB’nin araştırmasına göre gelecekte de kripto para borsalarını pek olumlu şeyler beklemiyor. Borsalar devamlı olarak güvenlik önlemlerini arttırsa da, hackerlar da yöntemlerini geliştiriyor.

”2019 yılında kripto para borsaları genellikle bankalara saldıran en agresif hacker gruplarının odağında olacak. Kripto para borsalarına yapılan saldırıların sayısı artacak.”

Araştırma: Kripto Para Borsaları Son 2 Yılda Hackerlara 882 Milyon Dolar Kaptırdı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Araştırma: Kripto Para Borsaları Son 2 Yılda Hackerlara 882 Milyon Dolar Kaptırdı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 4.000 Dolar Direncini Kıramayacak Mı? Çin En İyi Kripto Projelerini Açıkladı: Bakın Listede Hangi Kripto Paralar Var! Mike McGlone; Bitcoin’in (BTC) Ayı Piyasasından Çıkamamasının iki Temel Nedeni Var Dolaşımdaki Bitcoin arzının yüzde 59’u hareketsiz duruyor Pazarın yüzde 40’ı 1000 Bitcoin (BTC) balinasının elinde: Fiyatı düşürebilirler! Bitcoin Madencilik Devi Bitmain’in Halka Arz Başvurusu Zaman Aşımına Uğradı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır