Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Araştırma: Gelişmekte Olan Piyasalarda Sert Bir Nakitsiz İşlem Büyümesi Görülüyor 

Ana Sayfa » GÜNCEL » Araştırma: Gelişmekte Olan Piyasalarda Sert Bir Nakitsiz İşlem Büyümesi Görülüyor 
Araştırma: Gelişmekte Olan Piyasalarda Sert Bir Nakitsiz İşlem Büyümesi Görülüyor Güney Afrika belki de bütün Afrika bölgesindeki en kripto para dostu ülke olarak tanımlanabilir. Bunun yanı sıra Fransız bankacılık grubu BNB Paribas ve IT şirketi Capgemini tarafından yayınlanan 2018 Dünya Ödemeler Raporu da bunu tasdikler vaziyette. Afrika kıtasında yer alan diğer büyük ekonomilere kıyasla, Güney Afrika çoktan kripto para tabanlı ödemelere, alım satım işlemlerine ve yatırımlara izin verdi. Amaç ise hem ülke ekonomisini hem de kripto para sektörünü büyütmek. Güney Afrika özellikle son dönemlerde diğer Afrika ülkelerine de bu konuda örnek olmaya başladı.

Afrika’nın Kripto Para Merkezi
17 Ekim tarihinde yayınlanan araştırmaya göre, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin de arasında gösterildiği dijital ödemeler bölümü neredeyse bütün dünyada bir artış gösterdi. Bunun yanı sıra Afrika da dahil olmak üzere ”gelişmekte olan piyasalar tarafından bir patlama yaşanması bekleniyor”.

Afrika’nın en büyük 11. ve 9. ekonomileri olan Gana ve Kenya ise hala danışma ve bilgi toplama sürecinde. Ülkenin en büyük ekonomisi olup 376 milyar dolarlık bir GSYİH oranına sahip olan Nijerya ise yetkililerin ifadelerine göre kripto para birimlerine karşı bir tutum sergilemekte. Kenya ve Nijerya merkez bankalarının ikisi de kripto para birimlerini bir tür ”saadet zinciri” sahtekarlığına benzetmekte.

Yayınlanan araştırmaya göre ise, dijital ödeme konusunda başı çeken ülkelerin arasında %36.5 büyüme ile Rusya, %33.2 büyüme ile Hindistan ve %25.8 büyüme ile Çin gelmekte.

Araştırma: Gelişmekte Olan Piyasalarda Sert Bir Nakitsiz İşlem Büyümesi Görülüyor  isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Araştırma: Gelişmekte Olan Piyasalarda Sert Bir Nakitsiz İşlem Büyümesi Görülüyor  - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bakkt’a Son Bir Hafta Bitcoin 4.000’i Zorluyor Sır gibi saklanan EOS projesi resmen duyuruldu: Voice Ethereum Classic, Kripto Para Girişimlerini Destekleyecek Bitcoin’e 1860’ların petrolü benzetmesi Civic CEO’su: Kripto Kışı, Bitcoin ile Alt Koinler Ayrılmadan Bitmez

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır