Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Araştırma Firması: Bitcoin Fiyatını Ön Görmek İmkansız, Yapılan Tahminler Kumar Oynamak Gibi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Araştırma Firması: Bitcoin Fiyatını Ön Görmek İmkansız, Yapılan Tahminler Kumar Oynamak Gibi
Araştırma Firması: Bitcoin Fiyatını Ön Görmek İmkansız, Yapılan Tahminler Kumar Oynamak GibiQuantzig isimli araştırma firmasının yaptığı çalışmaya göre, Bitcoin’in uzun vadedeki fiyatını bilebilmek, kumar oynamakla eş değer.

Özellikle son dönemde Bitcoin’de yaşanan stabil bir durumun ardından birçok kişinin çok çeşitli fiyat tahminleri yaptığı ortamda, bu tahminlerin kısa, orta ve uzun vadeli yansımaları da kişiden kişiye çok büyük değişiklikler gösteriyor. Bitcoin’deki fiyat artışını ya da azalışını tahmin etmenin çok zor olduğunu belirten araştırmacılar, bu durumu içerdiği yüksek risk sebebiyle de kumar oynamaya benzetti. Quantzig’in yaptığı çalışmada şu ifadeler yer aldı:

”Şu anda hemen herkesin aklında tek bir soru var. Bitcoin balonu patladı mı, yoksa BTC, bir önceki yılın sonunda yakaladığı seviyelere dönebilecek mi? 2018’in başından itibaren, bir önceki dönemde uçuşa geçen fiyatlarda ciddi düşüşler yaşandı ve bu durumun devam edip etmeyeceğini görmek çok zor.”

Bitcoin’in yanı sıra piyasada 1500’den fazla kripto para olduğunu da aktaran araştırmacılar, sektörün diğer paydaşlarının fiyatlarının ise çok daha ciddi oranda spekülatif olduğunu ve onlar ile ilgili tahmin yapmanın da çok çok güç olduğunu ifade etti. Son olarak Bitcoin’in Japonya gibi ülkelerde kullanımının, BTC için iyi olacağına vurgu yapılan yazı, şu sözler ile sonlandı:

”Şu anda Japonya’da BTC kabul eden 20 binden fazla mağaza var ve insanlar bu kripto parayı hemen her gün kullanıyor. Bu da, Bitcoin’in geleceği için çok güzel bir gelişme.”

Araştırma Firması: Bitcoin Fiyatını Ön Görmek İmkansız, Yapılan Tahminler Kumar Oynamak Gibi isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Araştırma Firması: Bitcoin Fiyatını Ön Görmek İmkansız, Yapılan Tahminler Kumar Oynamak Gibi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

CME Bitcoin vadelileri geçen yıldan bu yana yüzde 132 artışta Bitcoin’de Sert Düşüş! 8000 Dolara Kadar Geriledi Kraken’in CEO’su: Daha fazla Tether, Bitcoin’e gerçek dolar girişinin yansıması Güncel Google istatistikleri kripto para piyasası için neler söylüyor? Square Yeni Kripto Ekibine Eski Google Yöneticisini Getirdi! Avrupa ve Güney Amerika Piyasalarında, LocalBitcoins Hareketliliği!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır