Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Araştırma: DLT Teknolojisi, ABD Hisse Senedi Piyasalarında İş Yapabilecek Kapasitede

Ana Sayfa » GÜNCEL » Araştırma: DLT Teknolojisi, ABD Hisse Senedi Piyasalarında İş Yapabilecek Kapasitede
Araştırma: DLT Teknolojisi, ABD Hisse Senedi Piyasalarında İş Yapabilecek KapasitedeDepository Trust & Clearing Corporation (DTCC) isimli firmanın yapmış olduğu bir araştırmaya göre DLT teknolojisi, Amerikan hisse senedi piyasasının ölçeklenmesinde ciddi rol oynayabilecek kapasitede.

Blockchainin şu anda en büyük sorunlarından birisi olan ölçeklenebilme, bazı otoriteleri kaygılandırıyor. Hatta öyle ki, kripto paraların popülarite kazanması ile birlikte artan talebin, Blockchain teknolojisini zorlayacağını söyleyenlerin sayısı hiç de az değil. En bilinen Blockchainler olan Ethereum ve Bitcoin’de de, bu sorunu çözebilecek çeşitli teknik önlemler sürekli olarak alınıyor.

DTCC’nin ünlü firma Accenture ile yapmış olduğu 19 haftalık çalışma sonucunda DLT teknolojisinin Amerikan hisse senedi piyasalarındaki rahatlıkla kaldırabileceği sonucuna varıldı. Günlük ortalama 115 milyon trade ya da bir başka deyişle saniyede 6300 işlemi, DLT’nin rahatlıkla kaldırabileceği ifade edildi.

Çeşitli platformlar ile yapılan test aşamalarından da oldukça memnun kalındığı ifade edilirken, konuyla ilgili açıklamalar yapan Accenture’un Blockchain biriminden sorumlu yöneticisi David Treat, yaptıkları araştırma sonucunda Blockchain teknolojisinin bu noktada yüksek talebi ve yükü karşılayabilecek kapasitede olduğu sonucuna vardıklarını ve bunun da oldukça önemli bir şey olduğunu ifade etti.

Treat, Blockchain teknolojisinin gerekli talepleri karşılama konusunda başarılı olduğunu ve bu durumun da teknolojinin geleceği açısından önemli olduğunu ifade etti.

Blockchain teknolojisinin önemli sorunlarından birisi olarak gösterilen ölçeklenebilme, bu denli kaliteli firmaların yaptığı araştırmalar sonucunda ‘aşılabilir bir sorun’ olarak bulunurken, bu durum şüphesiz ki teknoloji için olumlu bir gelişme.

Araştırma: DLT Teknolojisi, ABD Hisse Senedi Piyasalarında İş Yapabilecek Kapasitede isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Araştırma: DLT Teknolojisi, ABD Hisse Senedi Piyasalarında İş Yapabilecek Kapasitede - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Huobi’den Binance Launchpad’e Rakip Platform: Huobi Prime Teknik analistten sevindiren yorum: Bitcoin 70,000 dolara yürüyor! Bir Bitcoin milyarderinin çöküşü Bitcoin’in Rekoru Bütün Piyasaya Yaradı! Piyasa Analizi: Bitcoin (BTC) Hafif Düşerken, IOTA (MIOTA) ve Zcash (ZEC) %10’dan Fazla Yükseldi Tone Vays: Bitcoin’in 5.000 Doları Geçmesi Önemli Değil, Trend Daha Önemli

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır