Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Araştırma: Bitcoin 2019 Yılında Kripto Para Piyasasının Yüzde 66’sını Oluşturacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Araştırma: Bitcoin 2019 Yılında Kripto Para Piyasasının Yüzde 66’sını Oluşturacak
Araştırma: Bitcoin 2019 Yılında Kripto Para Piyasasının Yüzde 66’sını OluşturacakBitcoin her zaman,henüz hala ilk aşamalarında olduğu iddia edilen 10 yıllık endüstrinin lider kripto para birimi oldu ve bunu sürdürmeye de devam etmekte.

Bütün bu egemenliğe rağmen, 2017 yılının başlangıcı, alt koinlerin yükselişini ve Bitcoin’e olan bağımlılığın azalışını simgeledi. 2017 yılının sonlarına doğru patlama yaşayan kripto para piyasası, bütün kripto paraların yükselmesi ile, alt koinlerin toplam egemenliğini %66 oranına çıkartırken, Bitcoin’inkini ise %33 civarına düşürdü ve ortaya yeni bir terim çıktı ”alt koin maksimalistleri.”

Ancak görünüşe göre, ilk kripto para biriminin talihi, 2019 yılında piyasa egemenliği konusunda önemli bir gelişme yaşayabilir. Özellikle Kasım ayı boyunca piyasanın adeta kan gölüne bürünmesi ile, Bitcoin ve neredeyse diğer bütün kripto para birimleri sert bir düşüş yaşadı. Bitcoin ise fiyat olarak düşse de, piyasa egemenliği açısından %52’den, %55’e yükseldi.

Forbes‘in yeni yayınladığı bir habere göre ise, söz konusu egemenlik 2019 yılında çok daha fazla artış yaşayabilir ve bir çok alt koin daha fazla değer kaybedip, bunların çoğu piyasadan silinebilir. Panos Mordoukoutas‘ın iddiasına göre, çok uluslu bir yönetim ve danışma firması olan A.T. Kearney, Bitcoin’in piyasa egemenliğinin 2019 yılında neredeyse piyasanın ”3’te 2’si” oranına yükseleceğini ifade etmekte. Bunun temel nedeni olarak alt koinlerin ”parıltılarını kaybettiğini” ifade eden Panos, yatırımcıların artık risk almak istemeyip, lider kripto para birimine yönelmek arzusunda olduğunu vurgulamakta.

Bitcoin Cash ağında yaşanan hard fork’un da, Bitcoin’e daha fazla piyasa egemenliği sağlayacağı düşünülmekte.

Araştırma: Bitcoin 2019 Yılında Kripto Para Piyasasının Yüzde 66’sını Oluşturacak isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Araştırma: Bitcoin 2019 Yılında Kripto Para Piyasasının Yüzde 66’sını Oluşturacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

CNBC Analisti Kelly’nin Son Bitcoin Fiyat Öngörüsü Volatilite Raporuna Göre Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) İçin Kritik Tarihler Binance’de Dev Geri Sayım Başladı! Son Dakika Bitcoin, Ripple (XRP), Ethereum, TRON, LTC, IOTA, VET ve XLM Haberleri Twitter CEO’sunun Bitcoin Satın Alma Uygulaması, iOS Mağazasında YouTube’u Bile Geçti! Ripple (XRP) fiyatı yüzde 6 zıpladı! İşte ünlü analistlerin yeni seviyeleri Bitcoin’de son düşüş gözleri “Wyckoff Dağılım Yöntemi”ne çevirdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır