Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Araştırma, Ana Akım Medyanın Bitcoin’e Karşı Olan Ön Yargısını Açığa Çıkardı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Araştırma, Ana Akım Medyanın Bitcoin’e Karşı Olan Ön Yargısını Açığa Çıkardı
Araştırma, Ana Akım Medyanın Bitcoin’e Karşı Olan Ön Yargısını Açığa ÇıkardıYakın zamanda ana akım medyanın son beş yıl içerisindeki kripto para birimleri hakkındaki tonu ve haber sıklığı üzerine yapılan bir araştırma, bunların Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine karşı oldukça ön yargılı olduğu sonucunu ortaya çıkardı.

Fiyat Düşüşü Çılgınlığı Başlattı
Blockchain tabanlı bir araştırma şirketi olan Clovr tarafından, 1 Ocak 2013 tarihi ile 31 Temmuz 2018 tarihleri arasında 48 medya kaynağının, 7,527 adet kripto para ile ilgili haberi incelendi. Firma her bir haberde yer alan duygu ve düşünceleri açığa çıkartmak için özel bir algoritmadan faydalandı.

Araştırmacılar ana akım medyanın, kripto para birimi fiyatları değer kazanmaya başladığında buna pek önem vermediklerini, ancak fiyat çöküşlerinin sıkça haber yapıldığını ortaya çıkardı. 2017 yılında yaşanan devasa yükselişte bile, yapılan haber sayısı düşüş zamanlarındaki haber sayısından geride kaldı. Bunun yanı sıra 2018 yılı ile başlayan fiyat düşüşü de, adeta haber sitelerinde bir çılgınlık yarattı ve neredeyse her ana akım medya bunu köşesine taşıdı.

Araştırmacılar Forbes ve Business Insider gibi  iş ve finans odaklı medya kuruluşlarının, daha genç bir seyirciye hitap etiğini ve devamlı olarak diğer ana akım medya kuruluşlarına kıyasla daha olumlu bir tavra sahip olduğu sonucuna vardı. Ancak buna rağmen, Reuters, USA Today ve Gizmodo haberlerinin hissettirdiği tutum, her geçen gün ve her haberde daha kötü bir hal almış. Ve genel bakışa göre finansal haber kaynakları, teknoloji haber sitelerine kıyasla daha ılımlı bir tutuma sahip. 

Araştırma, Ana Akım Medyanın Bitcoin’e Karşı Olan Ön Yargısını Açığa Çıkardı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Araştırma, Ana Akım Medyanın Bitcoin’e Karşı Olan Ön Yargısını Açığa Çıkardı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Fiyatının Stabil Kalması Çok Mu Kötü? ”Yeni Yasaları Sonuna Dek Destekliyoruz” Bitcoin’in 3 Hafta İçerisinde 10.000 Doları Aşma İhtimali ABD Bitcoin Dolandırıcılarının Bomba Tehditleriyle Karıştı Binance, İkinci İtibari Para – Kripto Para Borsasını Arjantin’de Açıyor Bitcoin tarihinde en çok ses getiren düşüşler ve yükselişler

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır