Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Araştırma: Amerikalıların Çoğu Bitcoin’in Gerçekten Ne Anlama Geldiğini Bilmiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Araştırma: Amerikalıların Çoğu Bitcoin’in Gerçekten Ne Anlama Geldiğini Bilmiyor
Araştırma: Amerikalıların Çoğu Bitcoin’in Gerçekten Ne Anlama Geldiğini Bilmiyorİngiltere menşeli The Knowledge Academy kurulumunun yaptığı yeni bir ankete göre, ”Bitcoin”, Amerikan halkının anlamından en az emin oldukları kelime olarak öne çıkmakta. Firma toplamda 1,135 Amerikalıya uyguladığı anket sonunda, halkın finansal terimlerle olan bağını ve bilgisini inceledi.

Bitcoin kelimesi bir çok kişinin beklediği gibi en az anlaşılan terimler arasında yer almakta. Bunun en büyük sebebi ise büyük ihtimalle ankete dahil edilen geleneksel finans terimlerinin Bitcoin’e kıyasla yıllar önce piyasaya çıkmış olması.

Amerikalıların %49’u, ”endeks fonu” sözcük öbeğinin anlamından emin olmadığını belirtirken, %44’ü ”portföy dağılımı”, %43’ü ”hisse senedi opsiyonu”, %42’si ”gelir sağlama”, %41’i ”yıllık ödenek”, %40’ı ”sermaye kazancı ve kaybı”, %39’u ”Roth IRA”, yine %39’u ”yatırım fonu”, %37’si ”likidite”, %36’sı ”amortisman ve ”prim” kelimelerinin anlamlarından emin olmadıklarını ifade etti.

Araştırmanın sonucuna göre ”tasarruf hesabı” halkın en çok tanıdığı terim olarak öne çıkmakta ve %88’lik bir bilinme oranına sahip. ”Kredi Birliği” terimi ise %76 oranında bilinme ve emin olma oranı ile ikinci olurken, ”net değer” ise %72 ile üçüncü konumda.

Buna rağmen net değerin iki kilit unsuru olan ”varlıklar” ve ”mükellefiyet” gibi sözcükler sadece %70 gibi bir güven oyuna sahip. Bitcoin’in Amerikan vatandaşları arasında böylesine düşük bir sıralamada olmasının sebebi ise genel olarak halkın pek iyi olmayan finansal bilgisinden de kaynaklanıyor olabilir.

Araştırma: Amerikalıların Çoğu Bitcoin’in Gerçekten Ne Anlama Geldiğini Bilmiyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Araştırma: Amerikalıların Çoğu Bitcoin’in Gerçekten Ne Anlama Geldiğini Bilmiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Onaylandı: Dünyanın en büyük ikinci borsası Bitcoin vadelilerini listeleyecek ATT Bitcoin Kabul Ediyor! Türkiye kripto para sektöründe lider ülke olabilir Bitcoin’in 2018 İçinde 10.000 Dolar Bandını Kıracağını Sanmıyorum: Michael Novagratz Bitcoin Cash’i hangisi geride bırakacak EOS’mu Stellar mı? Bitcoin Devi Bitmain Sonunda Hong Kong Borsasında Halka Arz Yoluna Gitti! Yıllık Yüzde 328 Gelir Artışı Bekleniyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır