Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Apple, Bitcoin Hakkında Podcast Yapan Yayıncının Kanalını Kapattı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Apple, Bitcoin Hakkında Podcast Yapan Yayıncının Kanalını Kapattı
Apple, Bitcoin Hakkında Podcast Yapan Yayıncının Kanalını Kapattı

2/2


2/2


Kripto para podcastlerinden ‘Off the Chain’in sunuculuğunu yapan Anthony Pompliano, Apple‘ın iTunes uygulamasından engellendi. Kripto para sektöründeki analizleriyle tanınan ve aynı zamanda Morgan Creek Capital’ın ortaklarından olan Pompliano, Apple’ın bu davranışına anlam veremiyor.

Pompliano geçtiğimiz gün Twitter üzerinden bir gönderi paylaştı ve sunuculuğunu kendisinin yaptığı podcastin Apple (NASDAQ:AAPL) tarafından ‘kaldırıldığını’ söyledi.

Pompliano’nun açıklamalarına göre söz konusu podcast, ABD’deki yatırım kategorisinin en popüler dördüncü podcastiydi:

“Herhangi bir uyarı almadık. Sebebini de bilmiyoruz. Podcastimizi kaldırmış olabilirler ama Bitcoin’i ortadan kaldıramayacaklar.”

Kısaca ‘Pomp’ lakabıyla bilinen Pompliano, uygulamada podcast ile ilgili yapılan aramaların da hiçbir sonuç vermediğini söyledi.

CoinDesk ekibinden bir isim, iTunes uygulamasında podcast hakkında bir arama yaptı ve podcastin bölümlerine ulaşmayı başardı. Ancak bölümlerden herhangi birine tıklanmaya çalıştığında istenilen bölümün “ABD’de mevcut olmadığını” belirten bir uyarıyla karşılaştı.


Kaynak: CoinDesk
Bazı kullanıcılar Pomp ile Twitter üzerinden iletişime geçerek Apple’ın neden böyle bir karar attığını sordular. Ancak Pomp, kanalının neden engellendiğine dair hiçbir bilgisinin olmadığını söyledi:

“Hiçbir fikrim yok. Verdiğimiz güçlü mesajlar sayesinde yukarılara çıktık ve şimdi kanalımız kapatıldı. Hem de hiçbir uyarı, açıklama yapılmadan. Hiç destek de yok.”

Twitter üzerindeki bazı kullanıcılar ise önceden indirdikleri bölümleri hala dinleyebildiklerini söylüyorlar.

Pomp ayrıca ek bir açıklama yaparak bölümlerinin Lbsyn, Google (NASDAQ:GOOGL) Play ve Spotify gibi platformlarda hala yayınlandığını vurguladı.

Apple, Bitcoin Hakkında Podcast Yapan Yayıncının Kanalını Kapattı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Apple, Bitcoin Hakkında Podcast Yapan Yayıncının Kanalını Kapattı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çin’in Kripto Para Çıkarması Bitcoin’in Benimsenmesi İçin İtici Güç Olabilir Dolar ve Euro’da Son Dakika Gelişmeleri, Yeni Açlık ve Yoksulluk Sınırı, Öne Çıkan Ekonomi Haberleri Stellar 8% düşüşle 0,06884 seviyesinin altına geriledi Bitcoin’deki flaş çöküş bir fırsat mı yoksa yok oluşun habercisi mi? Ünlü Kripto Para Yazarı, Ligthning Network ile İlgili Konuştu ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Facebook’un Kripto Para Planını Beklemeye Almasını İstiyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır