Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Anthony Pompliano: Emeklilik Fonları, Durumun Üstesinden Gelmek İçin Bitcoin Satın Almalı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Anthony Pompliano: Emeklilik Fonları, Durumun Üstesinden Gelmek İçin Bitcoin Satın Almalı!
Anthony Pompliano: Emeklilik Fonları, Durumun Üstesinden Gelmek İçin Bitcoin Satın Almalı!

2/2


2/2


Morgan Creek Digital‘in önde gelen isimlerinden olan ve kripto para sektöründe de bir hayli tanınırlığa sahip olan Anthony ‘Pomp’ Pompliano, uzun zamandır vurguladığı düşünceleri ile kripto para birimlerinin sıkı bir taraftarı olarak bilinmekte.

Kripto para sektörünün taraftarı olmanın yanı sıra, ciddi anlamda sektörü savunan ve geçtiğimiz günlerde patronu Mark Yusko ile kripto para aleyhtarlarına karşı 1 milyon dolarlık iddia ortaya koyan Pomp, yeni bir fikir ile yine gündeme gelmeyi başardı.


İlgili haber:
Kripto Hedge Fonu: Kimse 1 Milyon Dolarlık Hisse Senedi Vs. Kripto Paralar İddiamıza Karşılık Vermiyor

Henüz ortaya koydukları iddiaya yanıt gelmediğini ifade eden Pomp, geçtiğimiz 24 Aralık tarihinde, ABD içerisindeki emeklilik fonları krizinin daha da kötüye gittiğini ve her bir emeklilik fonunun bu durumla mücadele etmek için Bitcoin satın alması gerektiğini ifade etti.

Günümüzde sadece ABD içerisinde değil, dünyanın dört bir yanında emeklilik fonu ve maaşı ile geçinen milyonlarca insan var. Emeklilik programları bir çok kişi için oldukça makul bir seçenek olarak görülse de, geçtiğimiz tarihlerde Air Canada bünyesinde yaşanan emeklilik krizi dünya çapında ses getirmiş ve firma 2012 yılında 4.2 milyarlık emeklilik maaşını ödeyememişti.

Bunun yanı sıra Amerika’nın en büyük  emeklilik fonlarından birisi olan ve 300 milyar dolarlık varlığa sahip olduğu tahmin edilen California Public Employees’ Retirement System ise, %70 oranında kriz yaşadığı iddia edilen kurumlardan da birisi. Fonun yıllık getirilerine bakıldığında ise, yakın zamanda bir ödeme sıkıntısı çekileceğini ön görmek oldukça mümkün.

Pomp ise Bitcoin’in son 10 yılda en iyi performans gösteren varlık sınıfı olduğunu ve, fonların kendini kurtarmak için Bitcoin’e yatırım yapması gerektiğini vurgulamakta ve bunun galip gelmenin tek yolu olduğunu ifade etmekte.

Anthony Pompliano: Emeklilik Fonları, Durumun Üstesinden Gelmek İçin Bitcoin Satın Almalı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Anthony Pompliano: Emeklilik Fonları, Durumun Üstesinden Gelmek İçin Bitcoin Satın Almalı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 2% artışla 11.001,0 seviyesinin üzerine çıktı Brian Kelly Bitcoin yatırımcılarını uyarıyor: “BTC sinyal veriyor.” Coincheck Borsasının Sahibi Monex Group Uyardı: Taklitçilere Karşı Dikkatli Olun! ABD’den İtiraf: Kripto Para Doların Hakimiyetine Son Verebilir Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Başkanı: 2019’da Dijital Paralarla İlgili Ciddi Gelişmeler Olacak Milyar dolarlık yatırım şirketi, Litecoin bahsini artırdı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır