Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Anket: Fazla Kazanan Milenyum İnsanı, Kripto Para Yatırımı Yapmak İstiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Anket: Fazla Kazanan Milenyum İnsanı, Kripto Para Yatırımı Yapmak İstiyor
Anket: Fazla Kazanan Milenyum İnsanı, Kripto Para Yatırımı Yapmak İstiyorBlockchain odaklı araştırmalar yapan Clovr şirketinin düzenlediği son ankette ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Yıllık 75 bin ila 100 bin dolar arasında para kazanan insanları hedef alan ankette, 18 ve 80 yaş arası binden fazla Amerikan vatandaşının fikirlerine başvuruldu.

Buna göre, erkekler kadınlara kıyasla kripto para yatırımı yapma konusunda çok daha hevesli. Ankete katılan erkeklerin yüzde 47’si kripto para yatırımı yapmak istediklerini belirtirken, bu rakam kadınlarda ise yüzde 23 oldu.

Kripto para yatırımı yapmak isteyenlerin sebebi özel olarak sorgulandığında ise, ortaya entresan sonuçlar çıktı. Buna göre, ankete katılan kişilerin yüzde 43’ü kripto paralara yatırım yapan kişilerin anlattıklarından etkilenmelerini ana sebep olarak gösterirken, buna karşın yüzde 30’u ise kar kaçırma korkusu (FOMO) sebebiyle yatırım yapmak istediklerini ifade etti.

Ankete katılan kişilerden yüzde 75’i kripto paraların tam olarak ne anlama geldiğini bildiklerini ifade ederken, buna karşın yüzde 20’lik bir kesimse temel olarak bazı şeyleri bildiklerini ancak yine de kendilerini çok rahat hissetmediklerini ortaya koydu.

Yaş olarak da özellikle milenyum kuşağının kripto para yatırımı yapmayı istediği ortaya çıkarken, buna karşın yaş arttıkça kripto paralara yatırım yapma ya da kripto paralar ile ilgili bilgi seviyesinin azaldığı ortaya kondu.

Bulunan bu veriler, aslında diğer yapılan anketlerle de korelasyon göstermesi ile biliniyor. Daha önce yapılan anketlerde de, genç yaş grubundaki birçok yatırımcı, kripto paralara yatırım yapmak istediğini ifade etmişti.

Anket: Fazla Kazanan Milenyum İnsanı, Kripto Para Yatırımı Yapmak İstiyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Anket: Fazla Kazanan Milenyum İnsanı, Kripto Para Yatırımı Yapmak İstiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Güncel Google istatistikleri kripto para piyasası için neler söylüyor? Bitcoin’in Ayağa Kalkabilmesi ETF’ye mi Bağlı….? Tether (USDT), beşinci Blockchain anlaşması ile daha da genişliyor Lightning Network şu anda 1,64 milyon dolar değerinde Bitcoin’e eşdeğer Altcoin sezonu başlamış olabilir mi? Ethereum %12, Tezos %20 yükseldi Ripple’dan David Schwartrz: Bitcoin Cash Topluluğu’nu uyardı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır