Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Anket: Blockchain Otomotiv Sektöründe Büyük Rol Oynayacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Anket: Blockchain Otomotiv Sektöründe Büyük Rol Oynayacak
Anket: Blockchain Otomotiv Sektöründe Büyük Rol OynayacakOtomotiv sektöründe yöneticilik yapan kişilerin ciddi bir kısmı, Blockchain teknolojisinin önümüzdeki yıllarda bu alanda büyük bir rol oynayacağına inanıyor.

Otomotivde Blockchain

IBM (NYSE:IBM) Institute for Business Value ve Oxford Economics bünyesindeki araştırmacılar, otomotiv sektöründe yöneticilik yapan kişilerin katıldığı bir anket düzenlediler. Yapılan bu ankete göre katılımcıların yüzde 64’ü, Blockchain teknolojisinin bu alanda büyük bir rol oynayacağına inanıyor.

Otomotiv sektörünün önde gelen isimlerinin katıldığı bu ankete göre Blockchain teknolojisi, 2021 yılına kadar otomotiv sektörünü domine eder hale gelecek. Ayrıca anket katılımcılarının yüzde 54’ü, Blockchain teknolojisine ve Blockchain şirketlerine uyum sağlayabilmek için yeni iş modellerinin geliştirileceğini düşünüyor.

Düzenlenen bu ankete on farklı pazardan toplamda bin 300’ü aşkın şirket yöneticisi katıldı. Bu yöneticilerin ciddi bir kısmı, günümüzde Blockchain teknolojisiyle ilgilenmeyen şirketlerin dahi önümüzdeki yıllarda bu teknolojiyi araştırmaya başlayacaklarını belirtiyor. Araştırmacılar bu anket sonucunda şöyle bir kanıya vardılar:

“Veri depolama, paylaşma ve analiz etme gibi teknik zorlukların üstesinden gelebilen Blockchain teknolojisi, hataya açık bilgilere katma değer ekleyebilir.”

Ankete katılan yöneticiler, Blockchain teknolojisinin özellikle veri aktarma ve paylaşma konusundaki avantajlarına değiniyorlar. Şirket yöneticileri veri paylaşımının bu teknoloji sayesinde çok daha güvenli hale gelebileceğine inanıyorlar.

Şirket yöneticileri ayrıca Blockchain sayesinde çeşitli süreçlerin daha verimli bir şekilde yürütülebileceğini düşünüyorlar. Yöneticilerin görüşlerine göre Blockchain teknolojisi özellikle müşteri ve şirket arasındaki ilişkileri ciddi ölçüde iyileştirebilir.

Anket: Blockchain Otomotiv Sektöründe Büyük Rol Oynayacak isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Anket: Blockchain Otomotiv Sektöründe Büyük Rol Oynayacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Tabanlı Türev Piyasası Kızışmaya Başladı – Binance Bu Konuda Müjde Verebilir Mi? Popüler Yazılım Geliştiricisi Github’tan İranlılara Yasaklama Nouriel Roubini, Dogecoin’e Çok Sert Sözlerle Yüklendi Bitcoin’de ani düşüşü tetikleyen neydi? 3 muhtemel sebep Çoğunluk düşüş derken ünlü CEO’dan Bitcoin için 50 bin dolar tahmini Bitcoin Madencileri Piyasayı Kontrol Ediyor mu?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır