Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Anket: 2000 ve Sonrası Doğumlu Erkekler, Piyasada Kadınlara Göre Daha Baskın

Ana Sayfa » GÜNCEL » Anket: 2000 ve Sonrası Doğumlu Erkekler, Piyasada Kadınlara Göre Daha Baskın
Anket: 2000 ve Sonrası Doğumlu Erkekler, Piyasada Kadınlara Göre Daha Baskın

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para girişimi Circle tarafından yapılan yeni bir ankete göre, 2000 ve sonrası doğumlu olup da kripto para yatırımı yapan kadınların sayısı, aynı yaş grubundaki erkeklerin yarısı kadar.

Üç binden fazla 2000 sonrası doğumlu kişiyi araştıran Circle, ilginç sonuçlara ulaştı. Buna göre ankete katılan erkeklerden %17’si kripto para yatırımı yapmak isterken, bu rakam kadınlarda ise %8’de kaldı.

Yatırım yapmış durumda olan katılımcılar noktasında da ilginç sonuçlar mevcut. Yatırım yapmış olan katılımcıların %71’inin bu yatırımı bin dolar ve altı bir meblağ ile yaptığı saptanırken, %42’lik bir kesmin 500 dolar ve altında yatırım yaptığı, buna karşın %29’luk bir kesmin de 1000 dolar ve üzerinde yatırım yaptığı gözlendi.

Kripto para yatırımı ve onun beraberinde getirdiği riskler göz önüne alındığını ise, genç yatırımcının risk alma konusunda daha gözüpek olduğu sonucu ortaya çıktı. Kendini agresif yatırımcı olarak tanımlayan erkeklerin oranı %42 olurken, bu rakam kadınlarda ise %27 olarak karşılık buldu.

Kripto para piyasası ve kadınların bu piyasadaki rolü ile ilgili, son dönemde oldukça faydalı ve kafa açıcı çalışmalar yapılıyor. Sektörün gelişmesi ile birlikte, kadınların katılımı ve yatırım yapma oranları da artmış durumda. Örneğin geçmişte yapılan bir etkinlikte kadınların kripto para camiasında sıklıkla kullanılan tabir olan FOMO’ya (Çok yükselecek ve bu ben karı kaçıracağım deyip yatırım yapma korkusu) çok daha az yakalandığı ortaya çıkmıştı.

Anket: 2000 ve Sonrası Doğumlu Erkekler, Piyasada Kadınlara Göre Daha Baskın isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Anket: 2000 ve Sonrası Doğumlu Erkekler, Piyasada Kadınlara Göre Daha Baskın - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İspanya’nın En Büyük İkinci Bankası, Uyarı Olmadan 5.000 Kişinin Hesabını Dondurdu! Çare Kripto Paralar Mı? SBI Group’un Ripple ve R3 İle Olan ”Stratejik Ortaklığı”, Ödeme Endüstrisini Tamamen Değiştirecek Facebook, Kripto Para Projeleri ile İlgili Reklam Politikasını Gözden Geçirecek Ripple, kısa vadede 0.2450 dolar seviyelerini hedefleyebilir Google Bitcoin kara liste iddialarına yanıt veriyor Bitcoin Cash (BCH) Bir Aydan Daha Az Bir Sürede %130 Değer Kazandı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır