Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Amerikalı Yazılım Şirketi Blockchain Merkezli Spam Önleyici Sisteminin Patentini Aldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Amerikalı Yazılım Şirketi Blockchain Merkezli Spam Önleyici Sisteminin Patentini Aldı
Amerikalı Yazılım Şirketi Blockchain Merkezli Spam Önleyici Sisteminin Patentini Aldı



Amerikan Patent ve Marka Ofisi USPTO’nun web sitesinde yer alan bilgilere göre Amerikan merkezli Salesforce şirketi, spam (çeldirici) mailleri Blockchain aracılığı ile saptayan bir sisteminin patentini aldı.

Müşterilerine bulut destekli e mail platformu olarak hizmet veren Salesforce, bu yeni patenti ile birlikte bir mailin spam olup olmadığını Blockchain teknolojisi ile anlayacak. Bu programın aynı zamanda hali hazırdaki filtreleri de başarılı bir şekilde güncelleyeceği ve geliştiriceği ifade edilirken, bir mailin spam olup olmadığının artık daha net bir şekilde anlaşılabileceği vurgusu yapıldı.

Patent başvurusunda sistemin nasıl çalışacağına dair teknik detaylar da anlatıldı. Salesforce, bu sistem sayesinde mail sektörünün deneyimlerinin gözle görülür şekilde iyileşeceğini umuyor. Patent başvurusunda şirket ayrıca Blockchain teknolojisinin medikal kayıtlar, eğitim transkript belgeleri, telif hakları ya da yasal süreçlerde de kullanılabileceğine vurgu yaparken, kendilerinin ise işin mail kısmına odaklandığını ifade etti.

Basında yer alan diğer haberlere göre de, bir başka mail platformu Credo da, aynı Salesforce’un yaptığı gibi bu tarz mailleri eliminie etmek için çalışmalar yapıyor. Platformun yatırımcıları arasında kripto para piyasalarının bilinen ve takip edilen isimlerinden Tim Draper da yer alıyor.

Amerika’da başta IBM (NYSE:IBM) olmak üzere birçok dev şirket şu anda Blockchain ile ilgili patentleri alabilmek için adeta birbiri ile yarışıyor. Bu durumun da Amerika’nın geleceteki haline olumlu katkı yapması bekleniyor.

Amerikalı Yazılım Şirketi Blockchain Merkezli Spam Önleyici Sisteminin Patentini Aldı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Amerikalı Yazılım Şirketi Blockchain Merkezli Spam Önleyici Sisteminin Patentini Aldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Novogratz Bitcoin’de yaşanabilecek bir sonraki düşüş için uyardı Bitcoin, Borsaların Düzenleme Sıkıntısıyla Karşılaşması Sonrasında Düştü Kripto para sektöründe büyüyen korona virüsü endişesi: Piyasa uzmanları ne diyor? Binance CEO’sundan Roubini’ye Taş Kripto para topluluğu bu yüzleşmeyi konuşuyor: Arthur Hayes & Nouriel Roubini Bakkt Bitcoin fiyatını nasıl etkileyebilir? Mevcut vadeli işlemlerden farkı ne?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır