Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Almanya’nın İlk Blockchain Bankacılık Hizmeti, Türk Ortaklı Firma İle 4 Milyon Avro Fon Topladı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Almanya’nın İlk Blockchain Bankacılık Hizmeti, Türk Ortaklı Firma İle 4 Milyon Avro Fon Topladı!
Almanya’nın İlk Blockchain Bankacılık Hizmeti, Türk Ortaklı Firma İle 4 Milyon Avro Fon Topladı!Bitwala basın saatine göre yaklaşık 6 saat önce kendi Twitter hesaplarından yaptığı duyuruda, dünyada bile türünün ilk örneği olan blockchain bankacılık hizmeti için başlattıkları fonlamayı tamamladıklarını ve 4 milyon avronun üzerinde para topladıklarını açıkladı.

Fonlama temel olarak bir risk sermayesi firması olan ve Berlin, Münih ve İstanbul içerisinde ofisleri bulunan ve iki Türk ortağa sahip olan Earlybird ve Coparion firmaları tarafından yönetildi. Ealrybird risk sermayesi firmasının partneri ve kurucu ortağı olan Christian Nagel konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

”Ekibin alt yapısı ve tecrübesi bizi Bitwala’nın, herkesi aynı kendi banka hesaplarındaki konfor ve güvenlik ile pürüzsüz ve eşi benzeri görülmemiş bir sadelik ile kripto para birimlerine yönelik sıkı bağlar kuracağına ikna etti.”

Bitwala 2017 yılına kadar küresel transfer işlemleri için blockchain tabanlı bir merkez görevini görmekteydi. Şimdiyse yeni piyasaya sürecekleri Almanya merkezli bankacılık ürünü ile, kullanıcılara bir bankamatik kartı ve ödeme emri gibi kolaylıklar sağlayacak. Kullanıcılar bunun yanı sıra söz konusu bankamatik kartı ile maaşlarını alabilecekler ve standart fatura ödemesi gibi ödemelerini de yapabilecekler.

Bitwala Başkanı Jörg Won Minckwitz’in açıklamalarına göre, Bitwala’nın ürettiği yeni bankacılık ürününün özellikleri arasında entegre bir kripto para cüzdanı ve bu cüzdan ile trading ve anında likidite sağlama gibi imkanlar da olacak.

Almanya’nın İlk Blockchain Bankacılık Hizmeti, Türk Ortaklı Firma İle 4 Milyon Avro Fon Topladı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Almanya’nın İlk Blockchain Bankacılık Hizmeti, Türk Ortaklı Firma İle 4 Milyon Avro Fon Topladı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SimpleFX İşlem Fikirleri, Multichartlar ve Canlı Widgetlar ile Yepyeni Özelliklerini Düşük Spreadler ile Sunuyor Bitcoin Şantajcıları, Fidye Yazılımdan, Bomba Tehditlerine Geçiş Yaptı Bitcoin 2% artışla 11.001,0 seviyesinin üzerine çıktı Changpeng Zhao ABD’deki Binance Üzerinde Herhangi Bir Yetkiye Sahip Olmayacak! Brezilya’nın En Önde Gelen Bankaları Kripto Para Sektöründe ‘Tekel’ Olmaya Çalışıyorlar Blockchain Teknolojisi Hayatımızda Neleri Değiştirebilir?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır