Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Almanya Merkez Bankası ve Almanya Borsası’nın Blockchain Deneyi Başarıyla Tamamlandı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Almanya Merkez Bankası ve Almanya Borsası’nın Blockchain Deneyi Başarıyla Tamamlandı
Almanya Merkez Bankası ve Almanya Borsası’nın Blockchain Deneyi Başarıyla TamamlandıMerkez Bankası (Deutsche Bundesbank) ve menkul kıymet operatörü Almanya Borsası (DAX), Blockchain teknolojisi için ortaklaşa düzenledikleri deneme sürecini başarıyla tamamladılar.

DAX tarafından yayınlanan rapora göre bu iki kuruluş, Blockchain teknolojisinin ödeme faaliyetlerinde ne kadar verimli olduğunu görmek için 2016 yılında ‘Blockbaster’ adıyla başlattıklarını deneme sürecini tamamladılar.

Almanya Merkez Bankası ve Almanya Borsası Blockchain teknolojisinin tahvil üretimi, tesviye, kurumsal eylem, itfa ve para aktarımı gibi konularda ne kadar verimli olduğunu test ettiler.

Üretim sistemine ait işlem hacmini ve hızını ölçmek için ise Hypledger Fabric ve Digital Asset’ten yardım alındı. Almanya Borsası adına raporu hazırlayan kişiler, deneme sürecinde kullanılan teknolojilerin süreç boyunca düzenli olarak geliştirildiğini ve güncellendiğini vurguladılar.

Raporda Blockchain teknolojisinin artı ve eksi yönlerine yer verildi. Eksi yönler arasında yüksek CPU kullanımı gibi şeyler bulunuyor. Blockchain teknolojisinin yapısı gereği barındırdığı ekstra esneklik ise artı bir özellik olarak değerlendirildi.

Almanya Merkez Bankası ve Almanya Borsası’nın yapılan denemeler sonrasında vardıkları sonuca göre Blockchain gibi merkezsiz teknolojilerin, finansal piyasalarda kullanılabilecek hale getirilmeleri gerekiyor. Merkez Bankası ve DEX, Blockchain tabanlı hizmetler sunan şirketlerin zaman içerisinde çok daha verimli bir hizmet sunmaya başladıklarını da vurguladı.

Almanya Merkez Bankası’nın yönetim kurulunda yer alan Burkhard Balz, yapılan denemeler sonucunda olumlu bir sonuç alındığını belirterek Blockchain teknolojisinin hızla gelişmeye devam etmesini umduğunu söyledi.

Almanya Merkez Bankası ve Almanya Borsası’nın Blockchain Deneyi Başarıyla Tamamlandı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Almanya Merkez Bankası ve Almanya Borsası’nın Blockchain Deneyi Başarıyla Tamamlandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum Classic ( ETC) tutuyorsan satma bekle, yıl sonuna kadar 100 doları görecek Money Button CEO’su: Bitcoin, Gönderim Ücretleri Sorununu Çözmeli Cardano 3% düşüşle 0,048973 seviyesinin altına geriledi Binance, Yeni İtibari Para – Kripto Para Alım Satım Platformu Binance Jersey’i Duyurdu! Nakit Kullanımını Sıfırlayan Çin Bitcoin’e mi Yönelecek? Bu grafik, Bitcoin madencilerinin BTC yüklendiğini gösteriyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır