Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Allianz’ın Ekonomik Danışmanı: Kripto Para Birimleri Hayatta Kalıp Daha Fazla Yayılacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Allianz’ın Ekonomik Danışmanı: Kripto Para Birimleri Hayatta Kalıp Daha Fazla Yayılacak
Allianz’ın Ekonomik Danışmanı: Kripto Para Birimleri Hayatta Kalıp Daha Fazla YayılacakDünya devi Allianz‘ın ekonomik danışmanı Mohamed El-Erian, dün New York‘ta gerçekleştirilen etkinlikte, kripto para birimleri ile ilgili umut verici açıklamalarda bulundu. Son bir aydır yaşanan ayı piyasasına ve kripto para birimlerinin adeta erimesine rağmen, böyle bir ismin yaptığı yorum, sektör için kesinlikle önem arz ediyor.

Kurumlar Tutunacak Yer Arıyor
El-Erian aslında yaşanan bu düşüşün, döngünün normal bir parçası olduğunu ve piyasa için sağlıklı olduğunu düşünmekte. Kripto para birimlerine olan yoğun talep Bitcoin’in fiyatını 20.000 dolara kadar çıkardı ki sonunda durum tam tersine dönüşüp, bugünkü satış baskısına yol açtı. Bireysel yatırımcıları etkisi altına alan kaosun, ciddi sıkıntılar yarattığını ifade eden Erian, buna karşın kurumsal yatırımcılardan olan ilginin büyüdüğünü düşünmekte. Çeşitli kripto para projelerine yapılan kurumsal katılımcı katkısı, kesinlikle piyasanın beklediği gelişmelerden birisiydi.

”Devam eden bir rotasyon mevcut, perakendecilik ve bireysellik daha mantıklı hale geliyor. Coşkunluk arkamızda kaldı ve kurumlar tutunacak yer arıyor ki bu uzun vadede iyi bir şey.”

Ekosistem
İlk başta platformu test etmek adına 400 dolarlık bir Bitcoin hesabı açtığını belirten El-Erian, dünyada hala kripto para birimleri ve Bitcoin için yer olduğunu ve bunların daha yaygın kullanıma kavuşacağını ifade etti.

”Bence kripto para birimleri hayatta kalmaya devam edecek, bunlar çok ama çok daha yaygın olacak ancak bir ekosistemin de parçası olacaklar. İlk kullanıcıların inanmak istediği gibi dominant para birimi olmayacak.”

Allianz’ın Ekonomik Danışmanı: Kripto Para Birimleri Hayatta Kalıp Daha Fazla Yayılacak isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Allianz’ın Ekonomik Danışmanı: Kripto Para Birimleri Hayatta Kalıp Daha Fazla Yayılacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Serkan İnci Uyardı: Türklerin Çıkarttığı “Kripto” Girişimlerin %99’u Ponzi Bitcoin Balinası fiyatları düşürebilir: 5.174 adet BTC Bitfinex’e transfer edildi Bitcoin Dünyasını Sarsan 10 Önemli Gün! VeChain Vakfı 25 Milyon Dolarlık VET’i Geri Satın Alacak! ICO Sektörü Ölüyor: 2.6 Milyar Dolardan, 65 Milyon Dolara Düşüş! Coinbase ortaya koydu: Bu 3 kripto para Bitcoin’den daha fazla tutuluyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır