Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Akbank Yöneticisi, Ripple Ortaklığı ile İlgili Önemli Bilgiler Verdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Akbank Yöneticisi, Ripple Ortaklığı ile İlgili Önemli Bilgiler Verdi
Akbank Yöneticisi, Ripple Ortaklığı ile İlgili Önemli Bilgiler VerdiTürkiye bankacılık sektörü de, Blockchain ve kripto para furyasından ister istemez etkilenmiş durumda. Bu konu, hiç şüphesiz birçok kişinin ilgisini çekiyor ve bu noktada yoğun bir mreak kaçınılmaz olarak gündeme geliyor. Son olarak, Kadir Has Üniversite’nin ev sahipliğini yaptığı Blockchain Fest’te konuyla ilgili konuşan Akbank’da İnovasyon’dan sorumlu yönetici Murat Bitirici, Ripple ile iş birliği haberlerine açıklık getirdi.

Kendisinin de katılımcı olduğu bir konuşma seansının sonrasında salondaki izleyicilerden gelen Akbank ve Ripple ortaklığı ile ilgili bir soruya, Bitirici şöyle yanıt verdi:

”Şu anda implementasyon için çalışmalar yapıyoruz. Yakın dönemde bunların tamamlanacağını umuyoruz. Teknoloji konusundaki araştırmalarımız bununla da sınırlı değil. Geleceğin bankacılığında Akbank’ın yer alabileceği potansiyel kullanım alanları üzerinde çalışıyoruz. Ne yapabiliriz, bir yandan da ona bakıyoruz. Son dönemde işler çok iyi gidiyor.”

Akbank ve Ripple’ın bankacılık sektöründe çalışma isteği bir süredir gündemdeydi. Ripple, bilindiği üzre kendi kripto parası XRP’nin yanı sıra esas olarak bankacılık sektörüne sunduğu benzersiz çözümler ile dikkat çekiyor. Ripple ile Türkiye’de ilk olarak çalışacak olan banka ise, Akbank olacak gibi görünüyor.

Murat Bitirici’nin açıklamaları ışığında, yakın gelecekte daha somut gelişmelerin olmasını beklemek mümkün. Bilindiği üzere Ripple firması başta İngiltere ve Avrupa Birliği ülkeleri bankaları olmak üzere dünya genelinde çok fazla sayıda bankaya hizmet veriyor. Bunların arasında İspanyollar’ın dev bankası Santander de yer alıyor.

Akbank Yöneticisi, Ripple Ortaklığı ile İlgili Önemli Bilgiler Verdi isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Akbank Yöneticisi, Ripple Ortaklığı ile İlgili Önemli Bilgiler Verdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook, Blockchain İşini Hızlandırmak İstiyor İşte herkesin merakla beklediği kısa vadeli Ripple (XRP) fiyat tahminleri İki Kurumsal Kripto Para Şirketi Arasında Yeni Bir Ortaklık Kuruldu Böyle artış görülmedi: Ripple’da uzun pozisyonlar katlandı İşte 4 usta analistten 4 yeni çarpıcı Bitcoin fiyat tahmini Kripto Para Cüzdan Girişimi Cobo, 13 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır